MojAndroid

Pri príležitosti predstavenia modelu Mi MIX 4 spoločnosť Xiaomi predstavila aj vylepšenú verziu nadstavby MIUI 12.5, ktorá bude zameraná len na optimalizáciu. Avšak ukázalo sa, že v novej verzii MIUI aktualizovala aj widgety a spôsob, akým sa na domovskú obrazovku umiestňujú. O novinke informoval portál Gizmochina.

Používatelia môžu po aktualizácií na domovskú obrazovku umiestniť widgety s rozmermi 2 × 2, 4 × 2, 4 × 4 a 2 × 3. Do nadstavby bol taktiež pridaný obchod s widgetmi, pomocou ktorého je možné stiahnuť a následne umiestniť nové widgety. Aktualizované boli aj widgety systémových aplikácií tak, aby fungovali s novým systémom.

Nové widgety sú zatiaľ dostupné len pre MIUI 12.5 Enhanced Edition alebo MIUI 12.5 beta

Nová funkcia je dostupná v najnovšej beta verzii aplikácií App Vault (V5.0.56) a MIUI Gallery (V2.2.21). V súčasnosti je možné tieto verzie aplikácií nainštalovať iba na zariadenia s beta verziou MIUI, ktorá je založená na systéme Android 11.

To znamená, že hoci sa táto funkcia zdá byť súčasťou MIUI 12.5 Enhanced Edition, môžu si ju vyskúšať aj používatelia zariadení, ktoré bežia na verzii MIUI 12.5. Budú sa však musieť zaregistrovať do beta testovania, čo je možné urobiť len do 27. augusta.

Nový systém bude podľa spoločnosti Xiaomi testovaný od 17. augusta do 20. októbra. To naznačuje, že používatelia stabilnej verzie MIUI si na novinku budú musieť počkať ešte pár mesiacov.

Náš tip
WhatsApp bude vedieť prenášať dáta medzi platformou Android a iOS
14.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+