MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi prednedávnom predstavila novú verziu grafického prostredia MIUI 11 pre svoje smartfóny. Niekoľko smartfónov Xiaomi a aj samostatnej značky Redmi ju už dokonca dostalo. Podľa serveru AndroidAuthority dostane grafické rozhranie MIUI 11 v najnovšej aktualizácii tzv. App Drawer a nebude zobrazovať ikonky aplikácií podobne ako v konkurenčnom systéme iOS od spoločnosti Apple.

MIUI 11 launcher

Viacero možností rozloženia ikoniek aplikácií

Majitelia smartfónov od Xiaomi žiadajú o klasické zobrazenie aplikácií v systéme už roky. Ich čakanie na odpoveď sa konečne vyplatila. Xiaomi na čínskej sociálnej sieti Weibo oznámilo, že MIUI 11 dostane nový launcher, ktorý to umožní. Ako bude vyzerať ukazuje priložený obrázok. Okrem klasického rozloženia ikoniek aplikácií do mriežky budú k dispozícii aj ďalšie varianty vrátane špeciálneho riadku pre vybrané, respektíve najčastejšie používané aplikácie. Nová funkcia bude najprv dostupná na čínskom trhu a časom sa dostane aj na ďalšie.

Čo ešte prináša MIUI 11?

Nová verzia MIUI 11 je už dostupná formou stabilnej alebo beta verzie na väčšine smartfónov Xiaomi z posledných dvoch rokoch. Prináša napríklad nové plynulejšie animácie, upozornenia na zemetrasenia, jednoduché zdieľanie súborov v rámci rodiny a novú vzdelávaciu funkciu pre deti Children Space. Väčšinou je postavená na staršom systéme Android 9.0 Pie, ale pri niektorých novších modeloch ide o najnovšiu verziu Android 10.

Náš tip
Xiaomi: Inteligentný masírujúci vankúš s Bluetooth a stereo reproduktormi
13.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+