MojAndroid

Spoločnosť Misfit, známa najmä vďaka svojim zariadeniam pre meranie fitness aktivít, predstavila svoje prvé inteligentné hodinky. Tie síce nedisponujú dotykovým displejom, na druhej strane ale ponúkajú pekný dizajn a osvedčené funkcie, ktoré uspokoja väčšinu používateľov smartfónov.

MisFit Shine 2, tak sa nové hodinky volajú, si môžete ľahko pomýliť s bežnými hodinkami. Spoločnosť sa totižto podobne ako Withings rozhodla, že fitness funkcie a prepojenie so smartfónom ponúkne v klasickej konštrukcii. Nemáme jej to za zlé. Ak ste totižto zastáncami analógových hodiniek, no potrpíte si aj na moderné technológie, toto spojenie je pre vás ideálne.  Hodinky ponúkajú všetky tie Fitness funkcie ako aj iné zariadenia spoločnosti, vrátane sledovania počtu prejdených krokov, prejdenej vzdialenosti, spálených kalórií a spánkového cyklu. Navyše ale obsahujú aj konektivitu Bluetooth a prepojenie so smartfónom. Misfit Shine 2 vás tak pomocou malej LED diódy a vibrovania upozornia aj na prichádzajúce hovory, SMS správy, či iné notifikácie z vášho smartfónu.

always-on

Okrem toho hodinky umožňujú aj jednoduchú interakciu so základnými funkciami pripojených zariadení. Tlačidlu môžete priradiť napríklad funkciu, pre hardvérovú spúšť fotoaparátu, ovládanie prehrávania hudby, posúvanie stránok v prezentácií a pod. Hodinky sú samozrejme odolné voči vode a môžete si s nimi aj zaplávať. Veľkou výhodou je, že obsahujú vymeniteľnú batériu (CR2430), ktorá ich dokáže napájať po dobu šiestich mesiacov. Po jej vybití ju teda môžete jednoducho vymeniť a nemusíte sa báť, žeby sa vám napevno vstavaná batéria časom pokazila.

Čo to všetko stojí? Cena sa pre Misfit Shine 2 začína na hodnote 175 dolárov pre verziu so silikónovým remienkom. Za variant s koženým remienkom zaplatíte 195 dolárov.

Zdroj: androidauthority

 

19.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+