MojAndroid

Téma ohľadom ochorenia COVID-19 naďalej neutícha. Nanešťastie práve prežívame obdobie lockdownu, kedy vnímame zatiaľ najvyšší počet nakazených a čo je ešte smutnejšie, pribúdajú nám aj tí, ktorí chorobe podľahli. Vakcína je však možným riešením a momentálne je sprístupnený registračný formulár na očkovanie proti koronavírusu. Určený je pre zdravotníkov.

Registračný formulár zverejnilo na Facebooku Ministerstvo zdravotníctva SR

Registrácia na očkovanie proti vírusu COVID-19 je umožnené všetkým zdravotníkom a zdravotníčkam. Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky na svojej facebookovej stránke zverejnilo status, spolu s odkazom na registračný formulár. Prioritne sú na očkovanie pozvaní tí, ktorí diagnostikujú, liečia a vo všeobecnosti zabezpečujú starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19.

noesnie rúšok registračný formulár vakcinácia očkovanie

Registráciu v tejto chvíli môžu využiť aj osoby, ktoré pri starostlivosti o chorých priamo alebo nepriamo vypomáhajú. Sem patria študenti zdravotníckeho lekárskeho a nelekárskeho odboru, ktorí počas štúdia prichádzajú do kontaktu s pacientom, či zamestnanci spoločnosti, ktorí vykonávajú upratovaciu službu v nemocniciach. Ďalšou pre skoré očkovanie priorizovanou skupinou pre rizikovosť svojho povolania sú zamestnanci domovov sociálnych služieb a terénni sociálni pracovníci.

Prioritu majú zdravotníci a pracovníci, zabezpečujúci starostlivosť o nakazených

Počiatkom dnešného dňa, 2. januára 2021, si spomínaní ľudia môžu na základe svojej preferencie vybrať termín, a to deň od 4. januára. Rozhodovať sa pritom môžu pre jedno z celkovo šiestich vakcinačných centier. Ide o pilotom otestované, už očkujúce centrá v nemocniciach. Reč je o lokalitách v mestách Nitra, Banská Bystrica, Košice a Bratislava. V našom hlavnom meste sa pritom nájdu hneď tri centrá, určené pre vakcináciu.

koronavirus titulka

Postupne, s predpokladaným termínom po 10. januári, budú do registračného formulára údajne pridávané ďalšie z 25 pripravovaných vakcinačných centier na Slovensku. Neskôr, po príchode a distribúcii vakcín, budú môcť nemocnice hladkým spôsobom spustiť očkovanie aj pre ostatných zákazníkov v daných regiónoch. Pokiaľ pracujete v zdravotníctve, spomínaný formulár môžete vyplniť v priebehu niekoľkých minút, a to aj prostredníctvom mobilného telefónu. Stránka je totiž plne optimalizovaná aj pre smartfóny. Teraz nám ostáva už len veriť v to, že sa situácia čoskoro zlepší.

Náš tip
Facebook začína aktívne upozorňovať na dezinformácie o koronavíruse
2.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+