MojAndroid

Odteraz už nebudete musieť čakať v dlhých radoch a za každého počasia, keď sa budete chcieť  nechať bezplatne otestovať na ochorenie Covid-19. Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky na svojej Facebookovej stránke informuje, že spúšťa objednávkový systém na antigénové testovanie.

Do 31.12.2020 prebieha testovanie tohto systému vo vybraných odberných miestach a po ukončení testovania sa do systému postupne pridajú všetky antigénové odberné miesta.

Ministerstvo taktiež upozorňuje, že na odberných miestach, ktoré objednávkový systém testujú momentálne nie je možné sa otestovať bez objednania. Ak sa na testovanie nechcete objednať, musíte využiť iné odberné miesto. Kompletný zoznam antigénových odberných miest nájdete na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva.

Ako sa objednať na antigénové testovanie

Objednať sa môžete po vyplnení formulára na webe alebo cez aplikáciu Moje ezdravie. V oboch prípadoch musíte vyplniť vaše osobné údaje a potom si zvoliť miesto a dátum odberu. Následne sa vám zobrazia dostupné kapacity, ktoré dané miesto ešte má na vybraný dátum. Ak už nemá žiadne, musíte zvoliť iný dátum, prípadne iné odberné miesto.

Po odoslaní žiadosti obdržíte SMS správu s COVID-19-PASSOM a miestom a časom vášho odberu. Po otestovaní obdržíte ešte jednu SMS, ktorá vás informuje o výsledku vášho testu. V prípade pozitívneho výsledku bude informovaný Regionálny úrad verejného zdravotníctva a vy musíte podstúpiť 10 dňovú karanténu.

Moje ezdravie
Moje ezdravie
  • Moje ezdravie Screenshot
  • Moje ezdravie Screenshot
  • Moje ezdravie Screenshot
  • Moje ezdravie Screenshot
  • Moje ezdravie Screenshot
  • Moje ezdravie Screenshot
Náš tip
Táto aplikácia umožní rozpoznať nakazeného koronavírusom z jeho kašľa
30.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+