MojAndroid

Spoločnosť Mini zaujala na autosalóne v Šanghaji zaujímavým technologickým doplnkom. Sú ním okuliare s rozšírenou realitou, ktoré šoférovi za volantom vozidla Mini ukážu rôzne dodatkové informácie, ktoré pri tradičnej jazde nevidí. Okuliare sú priehľadné a informácie sú zobrazované v čiastočne priehľadnej forme v zornom poli vodiča. Šofér takto nemusí stláčať žiadne tlačidlá na palubnej doske a stále môže mať k dispozícii všetky informácie, ktoré potrebuje.

p90178903-highres-1

Okuliare dokážu zobraziť informácie o aktuálnej rýchlosti, rýchlostných obmedzeniach, navigačné informácie, prichádzajúce notifikácie, ale napríklad aj živý náhľad z kamier, vďaka čomu je oveľa jednoduchšie parkovanie v tesných priestoroch. Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne ďalšie informácie o tom, kedy by mali byť okuliare prvýkrát uvedené do predaja a ani to, koľko budú stáť. Takýto koncept je však veľmi zaujímavý, no je trochu otázne, či je takýto doplnok v súlade s legislatívou a či informácie zobrazené v okuliaroch budú v takej forme, ktorá nebude šoféra veľmi obťažovať. Je ale pravdepodobné, že výrobca na toto myslel a okuliare budú skutočne slúžiť svojmu účelu. V každom prípade, automobily od Mini sú aj vďaka tomuto doplnku opäť o čosi atraktívnejšie.

p90178901-highres-1

Zdroj: Mini via engadget

10.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+