MojAndroid

Hoci sa Google nepriamo vysmieva Microsoftu za chyby, ktoré spravil vo svojom Windowse 8.1, on sám by si mal po sebe skontrolovať kód. Najnovšie sa totižto prišlo na to, že všetky zariadenia so systémom Android 4.3 a starším obsahujú závažnú chybu vo WebView komponentne, čo môže byť značným problémov pre milióny používateľov, ktorí majú zariadenie práve so starším systémom Android. Ide o službu, ktorá umožňuje zobraziť webové stránky bez nutnosti otvorenia prehliadača, pričom ak používateľ nepoužíva antivírusový program, tak môže byť ľahko napadnutý falošnou alebo infikovanou webstránkou, za ktorou stojí šikovný hacker. Google aj napriek tomu, že o tejto chybe vie, odmietol vydať na starší Android akékoľvek aktualizácie. Riešenie nechá na samotných výrobcoch.

google-android-couple-desktop

Hoci Google verejne vyhlasuje, že príjme rád akékoľvek hlásenia od používateľov so starším Androidom, iba ich prepošle jednotlivým výrobcom, ktorí tento problém musia vyriešiť sami. Ako dobre vieme, niektoré spoločnosti majú problém s aktualizáciou najnovších modelov, nie to zariadení spred dvoch rokov, a tak je viac než možné, že sa situácia okolo WebView služby vôbec nezmení. Tod Beardsley z bezpečnostnej agentúry Rapid7 tak všetkým odporúča: “Aktualizujte si svoje zariadenie na novší Android, alebo si rovno kúpte nové.” Nie všetci ale prijímajú 4 až 5-ciferný mesačný plat ako Tod, a tak vám odporúčame neklikať na odkazy, ktoré nepoznáte, prípadne sa vám zdajú podozrivé. A to nielen v prípade, že máte Android 4.3 a starší.

Zdroj: Engadget

14.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+