MojAndroid

Android už dávno nie je operačným systémom len pre smartfóny a tablety. Nájdeme ho už napríklad aj vo fotoaparátoch a výnimkou nie sú ani počítače. Zatiaľ čo sme už videli v obchodoch aj netbooky s duálnym operačným systémom, pričom jedným z nich bol Android, medzi desktopmi bol Android len akousi adrenalínovou výzvou. To všetko mení MiiPC, nová generácia stolového počítača, ktorá vďaka Androidu umožňuje nielen plnohodnotnú prácu, ale aj komplexnú kontrolu pre rodičov, ktorí si môžu vrámci špeciálnej aplikácie skontrolovať, čo ich deti na PC práve robia. Počítač MiiPC bude dotovaný vďaka projektu Kickstarter.

MiiPC-1

MiiPC na stránke Kickstarter ďaleko presiahol požadované náklady na výrobu a do konca zbierky ostáva ešte niečo viac ako dva týždne. Jeho výroba sa tak stane reálnou a na svetový trh príde ďalšie zariadenie s Androidom pod kapotou. MiiPC je výnimočný v tom, že hoci neprináša žiadne revolučné novinky, vypĺňa dieru na trhu a prináša plnohodnotný desktopový zážitok s Androidom. Operačným systémom je v tomto prípade Android 4.2 Jelly Bean, ktorý vám umožňuje plnohodnotne pracovať s multimédiami, dokumentmi aj internetom, pričom si môžete užiť aj množstvo aplikácií a hier, ktoré sú dostupné aj pre smartfóny a tablety.

MiiPC-2

Počítač je poháňaný 2-jadrovým procesorom Marvell® New Armada® s taktom 1,2 GHz, ktorý dopĺňa aj 1 GB operačnej pamäte a 4 GB vnútorného úložiska, ktoré si môžete rozšíriť pomocou SD karty alebo externého HDD cez USB slot. Dostupná by mala byť aj verzia s 2 GB RAM a 8 GB internej pamäte. Z ďalších špecifikácií spomenieme WiFi (802.11 b/g/n), 10/100Mb Ethernet a Bluetooth® vo verzii 4.0. Na tele počítača budú dostupné aj dva USB 2.0 sloty, vstup a výstup pre audio, HDMI s 1080p/720p výstupom a chýbať nebude ani zabudovaný mikrofón, ktorý využijete napríklad pri videohovoroch. Balenie bude po zakúpení obsahovať len samotný MiiPC, napájací adaptér a príručku, ostatné súčasti ako klávesnica, myš a monitor budú predávané samostatne.

MiiPC-3

MiiPC-4

Výbornou súčasťou MiiPC je aj rodičovská aplikácia umožňujúca kontrolu detí, ktoré práve pracujú s počítačom. Tá umožní nielen sledovanie práve prebiehajúcej aktivity, ale dokáže napríklad regulovať množstvo času, ktoré dieťa strávi na sociálnych sieťach, prípadne celkový čas, ktorý mu na prácu s PC bude dovolený. Samozrejmosťou je blacklist s webstránkami a aplikáciami, kam sa dieťa nedostane. Výbornou pomôckou je aj vstavané sledovanie aktivít, ktoré na konci dňa ukáže, koľko času strávil ktorý člen domácnosti nad tou ktorou aplikáciou alebo aktivitou, čím vlastne poukáže na jeho produktivitu.

MiiPC-6

MiiPC-7

“Našim cieľom je vytvorenie jednoduchého a efektívneho riešenia pre kontrolovanie aktivít a online skúseností jednotlivých používateľov, pričom ponechávame MiiPC v pozícii bezpečného a pokojného prostredia pre prácu a oddych celej rodiny,” vyjadrili sa na margo celého projektu jeho autori.

MiiPC-5

Cena MiiPC by pri začiatkoch predaja nemala presiahnuť sumu 99 USD, čo je v prepočte zhruba 75 EUR. Pôjde tak o výborné riešenie pre mladých ľudí a rodiny, ktoré nechcú investovať do drahého hardvéru. Ak sa vám MiiPC zapáčilo, ešte stále môžete na Kickstarteri prispieť na jeho vývoj, pričom ak prispejete sumou vyššou ako 68 EUR (~89 USD), dostanete medzi prvými aj jeden MiiPC v bielej farbe.

Zdroj: Kickstarter

22.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+