MojAndroid

Ako iste viete, spoločnosť Google vytvorila prednedávnom okuliare, ktoré sú v podstate malým počítačom – mobilným zariadením, ktoré poskytuje vymoženosti mobilného telefónu, MP3 prehrávača, navigácie, prehrávača a množstva iných zariadení v jednom kompaktnom tele v podobe okuliarov. Konkurencia však taktiež nespí na vavrínoch a k podobnému kroku pristupuje aj najväčší dodávateľ softvéru pre počítače, Microsoft.

Spoločnosť Microsoft pristúpila k patentovaniu okuliarov, ktoré by používateľom prinášali rozšírenú realitu a na sklách okuliarov by používateľ videl množstvo doplňujúcich informácií o okolitom dianí.

Patent bol podaný už minulý rok, no až teraz sa oficiálne dostala na verejnosť informácia o tomto kroku. Nie je však známe, či Microsoft už pracuje na prototype okuliarov, alebo ide len o patentové nároky na technológiu, čo by mohlo sťažiť situáciu spoločnosti Google pri testovaní prototypu Google Glass svojimi zamestnancami, ktoré sa majú dostať na trh niekedy v priebehu najbližších mesiacov.

Zdroj, foto: phandroid

27.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+