MojAndroid

Skladací smartfón Surface Duo predstavila americká spoločnosť Microsoft koncom leta minulého roku. Na rozdiel od iných skladacích smartfónov nevyužíva ohybný displej, ale dva displeje, čo nevyvolalo u verejnosti práve nadšené reakcie. Zatiaľ je zariadenie dostupné len v USA, ale podľa portálu GSMarena sa čoskoro dostane aj do Európy. Aká bude jeho cena?

Cena v Európe bude vysoká

Blížiaci sa príchod Microsoft Surface Duo do Európy potvrdzujú webové stránky oficiálneho obchodu spoločnosti Microsoft pre Veľkú Britániu, Nermecko a Francúzsko. Objavil sa dokonca aj na kanadskej mutácii stránky, takže jeho príchod do Kanady by mal byť rovnako na spadnutie. To samozrejme určite veľa fanúšikov tejto značky v týchto krajinách poteší. Či to ale bude platiť aj o cene, je otázne.

Microsoft Surface Duo displeje
Surface Duo | Zdroj: Microsoft.com

Zatiaľ čo vo francúzskej verzii obchodu nie je uvedená, tak v nemeckom obchode je sebavedomá cenovka 1 550 eur. Vo Veľkej Británii sa má predávať za sumu 1 350 libier. To nie je práve málo za skladací smartfón, ktorý nemá ani ohybný displej a množstvo iných moderných technológií, ktoré ponúka konkurencia. Portál GSMarena ďalej upozorňuje, že v USA sa momentálne smartfón predáva so zľavou 400 dolárov za rovných 1 000 dolárov.

Čo dostane európsky zákazník za cenu 1550 eur?

Surface Duo je skladací smartfón, ktorý ale na rozdiel od konkurencie ako Samsung Galaxy Z Fold2 5G nevyužíva ohybný displej. Používa totiž dva 5,6-palcové displeje s pomerom strán 4:3. Po rozložení dostane používateľ 8,3-palcovú zobrazovaciu plochu s malou medzerou. Podobným zariadením bol v minulosti aj Sony Tablet P. Otváranie skladacieho smartfónu zabezpečí prepracovaný kĺb, ktorý poskytuje otočenie polovice zariadenia až o 360 stupňov.

Surface Duo animácia
Surface Duo | Zdroj: Microsoft.com

Na dvoch displejoch sa môžu zobrazovať dve rozličné aplikácie a naplno sa tak využije multitasking systému Android. Jeden z displejov tiež môže slúžiť ako softvérová klávesnica, respektíve gamepad a druhý pre zobrazovanie obsahu. Podobne ako u iných Surface zariadení je prítomný stylus Surface Pen, ktorý premení smartfón na skutočný pracovný nástroj. Surface Duo má rovnako kvalitné hranaté magnéziové prevedenie v bielej farbe ako Surface tablety. Na tele je USB-C port pre nabíjanie batérie s kapacitou 3577 mAh.

Aktualizácia s Androidom 11 by mala na Surface Duo doraziť v lete

Smartfón bude mať aplikácie Microsoftu ako balík MS Office a samozrejmosťou je aj prístup k aplikáciám obchodu Google Play. Momentálne je preinštalovaným systémom Android 10, ktorý je upravený tak, aby sa dal používať na dvoch displejoch.

Microsoft Surface Duo s perom
Surface Duo | Zdroj: Microsoft.com

Podľa portálu WindowsCentral by malo ale toto zariadenia obdržať počas leta aktualizáciu na systém Android 11. Kedy presne ale jeho zdroj neuvádza. Mohol by to byť už v júni, ale aj v koncom leta v polovici septembra. Oneskorená aktualizácia na Android 11 je v prípade skladacieho smartfónu s dvomi displejmi kvôli zložitým úpravám ale celkom pochopiteľná.

Náš tip
Samsung Galaxy S21 FE: Prvé informácie o nástupcovi minuloročného hitu
14.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+