MojAndroid

Prvé kusy očakávaného skladacieho smartfónu Surface Duo od Microsoftu už dorazili k recenzentom v USA. Jeden sa ušiel aj obľúbenému technologickému YouTuberovi MKBHD, ktorý sa podelil o prvé dojmy. Nie sú to však dojmy z používania, ale len z hardvéru. A bol úplne nadšený.

Vo videu, ktoré zverejnil počas predchádzajúcej noci, hovorí, že mu Microsoft zatiaľ nedovolil zverejniť kompletnú recenziu. Vo videu bolo zariadenie celý čas vypnuté. Pravdepodobne je to z dôvodu, že výrobca ešte dolaďuje posledné softvérové vychytávky. Prípadne chce, aby mal zo zariadenia dva výstupy alebo sa len chcel pochváliť kvalitou konštrukcie.

Microsoft Surface Duo
Zdroj: MKBHD

Vysoká cena za priemernú výbavu

Veľmi sa ale nedivíme. Zariadenie totiž príde na trh za cenu približne 1300 dolárov a s minuloročnými špecifikáciami. Snapdragon 855 už dnes nikoho neosloví, rovnako ani 6 GB operačnej pamäte. Fotoaparát tiež nebude patriť medzi najlepšie a batéria s kapacitou len 3577 mAh môže byť vzhľadom na dva displeje jednoducho málo. Ale nechajme sa prekvapiť, možno to také zlé nebude.

Keď mohla Motorola predstaviť model razr so špecifikáciami strednej triedy za ešte vyššiu cenu, môže aj Microsoft predstaviť toto zariadenie.

Microsoft Surface Duo
Zdroj: MKBHD

Marques vo videu spomína, že je doslova nadšený z kvality spracovania a konštrukcie celkovo. Spomína najmä hrúbku v otovrenom stave, ktorá je naozaj minimálna. Do konštrukcie sa ledva zmestil USB-C konektor. “Tenkosť” smartfónu je samozrejme hlavným dôvodom použitia slabšej batérie. Väčšia by sa tam jednoducho nezmestila.

Kvalitné spracovanie a skvelý kĺb

Ďalej chváli kvalitu kĺbu, ktorý sa dokáže ohnúť až o 360 stupňov. Je pevný a zariadenie dokáže držať prakticky v akomkoľvek uhle bez pohnutia. Na stole sa Surface Duo vďaka absencii fotoaparátu na vonkajšej strane vôbec nehýbe.

Microsoft Surface Duo
Smartfón je naozaj príjemne tenký | ZDroj: MKBHD

Microsoft Surface Duo je rozhodne jedným z najočakávanejších zariadení tohto roka. K skladacej konštrukcii sa americký gigant postavil trochu inak a neponúka ohybný displej. V rámci odolnosti je to veľké plus.

Nám nezostáva nič iné, len si počkať na prvé kompletné recenzie a dúfať, že sa jeden kus nejakým spôsobom dostane na test aj k nám. Viac informácií o Surface Duo a jeho parametre nájdete v článku Surface Duo: Poznáme dátum uvedenia a cenu skladacieho smartfónu.

27.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+