MojAndroid

Vstávanie o šiestej ráno a hlasný zvuk z nočnéh stolíka. Budík na mobile jednoducho musíte nenávidieť. Microsoft si však myslí, že hranice vašej nenávisti sa dajú ešte viac prehĺbiť. Jeho najnovšia aplikácia v obchode Play s názvom Mimicker Alarm je dôkazom toho, čo všetko dokážu vývojári z Microsoft Project Oxford vytvoriť. Po aplikácii na rozpoznávanie veku ide opäť o zaujímavý titul.

https://www.youtube.com/watch?v=VWJyCYkMc3Y

V čom je budík od Microsoftu výnimočný? Na jeho vypnutie si budete musieť (dobrovoľne) zahrať jednu z troch hier – urob výraz, nájdi farbu alebo jazyková prešmyčka. Urob výraz je o tom, že si musíte urobiť selfie s výrazom, ktorý od vás vyžaduje budík. Napríklad prekvapený, smutný, veselý alebo zamyslený výraz. Pri hre nájdi farbu musíte do 30 sekúnd (rovnaký limit platí pre všetky hry) nájsť predmet vo farbe, ktorú od vás budík žiada. Napríklad niečo zelené, červené či modré. Jazyková prešmyčka je zas o tom, aby ste prečítali zložito skomponovanú vetu, napr. “how much wood could a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?”. Pokiaľ hru nezvládnete do 30 sekúnd, budík si myslí, že ste zaspali, a opäť zvoní.

mimicker-alarm-microsoft

Viac ako seriózna aplikácia však pôsobí titul Mimicker Alarm ako ukážka toho, čo všetko dokážu vývojári z Microsoftu. Ak by ste chceli vytvoriť podobnú aplikáciu, môžete tak urobiť vďaka voľne dostupnému API. Všetky Microsoft aplikácie sú open source-ové. Ak vás zaujal samotný budík, môžete si ho stiahnuť bezplatne pomocou odkazu nižšie.

Verzia: 1.1.0.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.0.4
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TheVerge

22.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+