MojAndroid

O tom, že nasledovné roky, či dokonca už mesiace, by mohli priniesť výrazné zmeny v smerovaní mobilného priemyslu, dokazujú neustále pribúdajúce správy o výrobe skladateľných smartfónov. Tieto podľa najnovších správ pripravuje nielen Samsung, LG a Lenovo, ale aj softvérový gigant Microsoft. Ten má má vo svojom duševnom vlastníctve patent na rozkladateľný smartfón, ktorý sa dokáže poskladať do podoby bežného tabletu. Skladá z dvoch alebo troch displejov, ktoré sa môžu rozložiť do rôznych tvarov.

surfacephone

Microsoft síce podá ročne stovky patentov, z ktorých väčšina zostane v zabudnutí alebo len čaká na svoje uplatnenie. Vzhľadom na to, že v poslednom čase sa hovorí o tom, že spoločnosť plánuje vydanie vlastného Surface smartfónu, tak sa dá očakávať, že podobne ako aj ďalšie zariadenia z rodiny Surface, príde s netradičnou konštrukciou. Nehovoríme, že bude vyzerať tak ako na obrázkoch z patentového podania, mohol by sa však naň aspoň podobať. O tom, že by mohlo ísť o patent, ktorý neupadne len tak do zabudnutia, napovedá aj meno jeho autora – Kabir Siddiqui. Ten má na svedomí napríklad aj úspešne použitý stojan na tablete Surface, či jeho kameru.

Zdroj: theverge

17.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+