MojAndroid

Balík Microsoft Office je jednoznačne jedným z najlepších nástrojov na úpravu dokumentov na platforme Android. Veľa jeho používateľov už dlho žiadalo o integráciu tmavého režimu a podľa portálu XDA-developers sa tak teraz stalo.

Na tmavý režim čakali používatelia Microsoft Office dlho

Portál sa pri tomto tvrdení operia o oznámenie, ktoré bolo zverejnené na blogu spoločnosti Microsoft. To, že sa podpora tmavého režimu pre Android verziu Microsoft Office objaví, sa ale vedelo už od marca. Microsoft Office pre PC už dokonca podporuje tmavý režim dlhú dobu.

Tmavý režim tematizuje väčšinu prvkov používateľského rozhrania čiernou farbou, s výnimkou editovaného obsahu, ktorý obsahuje samotné stránky s bielym pozadím. Pretože Android podporuje tmavý režim v rámci celého systému už od verzie 10 a veľa konkurenčných kancelárskych aplikácií ho dávno integrovalo, tak by to väčšina ľudí očakávala aj od amerického giganta Microsoft.

Tmavý režim prináša viacero výhod

V skutočnosti tomu tak až do tohto týždňa nebolo. Microsoft si ale uvedomuje, že ide o veľmi žiadanú funkciu aplikácie, a pripomína to aj v článku na svojom blogu. Tmavý režim pomôže uľaviť očiam pri sledovaní displeja v noci a pri OLED displejoch zníži spotrebu energie, čím predlží výdrž.

OLED displeje totiž nemajú podsvietenie a ich pixely svietia samostatne. Čím tmavšia farba, tým menšia spotreba pixelov. Pri čisto čiernej farbe dokonca nemusia svietiť vôbec. Ďalším plusom tmavého režimu je, že aplikácia bude ladiť s preddefinovaným farebným režimom v systéme.

Tmavý režim by sa mal v aplikácii Microsoft Office nastaviť automaticky, pokiaľ ho máte preddefinovaný v systémových nastaveniach. Samozrejme si ho môžete nastaviť aj manuálne v Nastaveniach aplikácie. Stačí v sekcii Možnosti témy vybrať svetlý, tmavý alebo systémový režim.

Microsoft 365 (Office)
Microsoft 365 (Office)
  • Microsoft 365 (Office) Screenshot
  • Microsoft 365 (Office) Screenshot
  • Microsoft 365 (Office) Screenshot
  • Microsoft 365 (Office) Screenshot
  • Microsoft 365 (Office) Screenshot
  • Microsoft 365 (Office) Screenshot
  • Microsoft 365 (Office) Screenshot
Náš tip
Samsung Galaxy A70: Májová aktualizácia prináša podporu funkcie 360 Audio
22.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+