MojAndroid

V čase, keď Nokia pracovala na smartfóne Lumia 930, jedno z oddelení fínskej spoločnosti pripravovalo aj inteligentné hodinky. Zariadenie s kódovým označením Microsoft Moonraker nebolo nikdy verejne predstavené, pretože Microsoft v rovnakom čase vyvíjal inteligentný náramok Band, ktorý sa predáva dodnes. Ako by však vyzerali hodinky od Nokie, ktoré by v sebe mali systém Windows Phone? Ich dizajn poodhaľuje Tumblr blog, kde bol dizajn hodiniek Moonraker publikovaný. A na tento blog neupozornil nik iný, ako známy tipster @evleaks.

nokia-moonraker-hodinky-2 nokia-moonraker-hodinky-3 nokia-moonraker-hodinky-4

Hodinky od Nokie mali ponúkať upravený systém Windows Phone, ktorý by podporoval sociálne siete, SMS aplikáciu, e-mailového klienta a zobrazoval by aj správy o prichádzajúcich hovoroch. Displej hodiniek by sa rozsvietil vždy, keď ich zdvihnete k tvári a zhasol by sa pri opačnom pohybe nadol. Zaujímavosťou mala byť aj podpora bezdrôtového ovládania fotoaparátu v mobile, či niekoľko farebných prevedení náramku. Čo na hodinky od Nokie hovoríte vy? Kúpili by ste si ich, keby sa dnes predávali?

Zdroj: TheVerge

12.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+