MojAndroid

Mobilný operačný systém od Microsoftu bol kedysi najväčšou hrozbou pre Android a iOS. Dnes už ide iba o legendu, s ktorou sa stretávame pri niekoľkoročných zariadeniach, ktoré z času na čas okolo nás vidíme. Dokazujú to aj finančné výsledky mobilnej divízie Microsoftu, ktoré klesli takmer na nulu.

Náš tip
Microsoft pripravuje Windows 10 Cloud. Má priamo konkurovať Chromebookom

Prepad o viac ako 99,95 %

V prvom štvrťroku v roku 2015 mala mobilná divízia Microsoftu tržby na úrovni 1,39 miliardy USD. Šlo o čas najväčšej popularity zariadení Lumia, no od tohto obdobia záujem o tieto telefóny neustále klesal.

Iba dva roky na to zaznamenala mobilná divízia Microsoftu za prvé tri mesiace roku 2017 obrat na úrovni 5 miliónov USD. To nie je ani pol percenta z obratu spred dvoch rokov a vízie do najbližšej budúcnosti nevyzerajú vôbec ružovo.

Je mobilný OS od Microsoftu oficiálne mŕtvy?

Všetko nasvedčuje tomu, že Windows pre smartfóny ostane fenoménom minulosti. CFO spoločnosti Microsoft Amy Hood povedala, že nič svetoborné v mobilnej divízii nemáme očakávať ani v ďalšom štvrťroku.

Posledné vlajkové lode, Lumia 950 a 950 XL, boli predstavené ešte na jeseň roku 2015 a odvtedy fanúšikovia čakajú na akýkoľvek konkurencieschopný telefón. Povrávalo sa, že Microsoft pracuje na novom hardvéri, no zatiaľ nemáme žiadne indikácie toho, kedy by sme sa mali dočkať finálneho produktu. Tieto nelichotivé finančné výsledky skôr naznačujú, že sa tak nestane nikdy.

Zdroj: Microsoft via XDA

2.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+