MojAndroid

Okuliare pre rozšírenú realitu Microsoft Hololens sú teraz dostupné takmer pre každého. Samozrejme, ak máte nazvyš 3000 dolárov a “patríte medzi developerov alebo biznis zákazníkov” v USA a Kanade. Práve tu je možné objednať až 5 kusov týchto okuliarov, a to vo vývojárskom kite. Na objednanie vám postačuje navštíviť stránku HoloLens a disponovať kontom Microsoft.

Microsoft HoloLens sú dnes skutočne unikátne okuliare pre rozšírenú realitu, ktoré v dnešnom svete snáď nemajú ani konkurenciu. Virtuálnu realitu ako HTC Vive a Oculus Rift nepočítame. Redmondskej spoločnosti sa pritom dlhú dobu darilo držať vývoj v tajnosti a ich uvedenie bolo pre svet tak trochu prekvapením – samozrejme, v tom dobrom slova zmysle. Okuliare HoloLens sú však stále v štádiu beta testovania a Microsoft ich momentálne stavia do pozície nekomerčného produktu určeného predovšetkým pre vývojárov. Tomu odpovedá aj vysoká cena, ktorá väčšinu bežných ľudí od kúpy zaručene odradí.

microsoft-hololens

Kedy sa dočkáme komerčnej verzie je otázne, ale mohlo by sa tak stať už v najbližších rokoch, keď Microsoft vychytá všetky chyby a na trhu bude dostatočne množstvo herných titulov a aplikácií, ktoré by mohli koncoví používatelia využiť. Bez ohľadu na to ale vieme, že HoloLens majú veľký potenciál, a to nielen na herné účely. Už dnes ich testujú v NASA a využitie nájdu aj vo vzdelávacích inštitútoch.

Zdroj: theverge

3.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+