MojAndroid

Pre Android je v súčasnosti dostupných viacero alternatívnych launcherov, ktoré môžu používateľom uľahčiť ovládanie alebo prispôsobiť svoj smartfón podľa seba. Je to najjednoduchší spôsob ako zmeniť vzhľad používateľskej nadstavby výrobcu, ktorá nemusí vyhovovať každému, alebo jednoducho časom omrzí. Svoj vlastný launcher pre Android pripravil dokonca aj konkurenčný Microsoft, ktorý vydal beta verziu Arrow Launcher.

Redmondský gigant si pre potenciálnych záujemcov pripravil launcher, ktorý je minimalistický a jednoduchý na používanie. Samozrejme, nejde o najlepšiu aplikáciu široko ďaleko, ale to v prípade Microsoftu vôbec nevadí. Arrow Launcher je koncipovaný práve na jednoduchosť, ktorú ocení nejeden jeho používateľ. Základnou ideou je kategorizácia aplikácií podľa toho, ako často ich používate. Na domovskej obrazovke tak nájdete naposledy spustené, ale aj najčastejšie používané aplikácie. Nutnosť otvárať menu so zoznamom aplikácií sa tak zníži na minimum.

Podobným spôsobom ako domovská obrazovka funguje aj zoznam posledných a obľúbených kontaktov. Ten sa nachádza na obrazovke vľavo, ktorá je podobne ako aplikácie rozdelené na posledné a najčastejšie používané kontakty. Napravo zas nájdete poznámky a pripomienky. Arrow Launcher obsahuje tiež vlastný dok, ktorý sa vysúva zo spodnej časti obrazovky. Ten môže obsahovať ďalšie používateľom vybrané aplikácie a skratky. AppDrawer obsahuje vyhľadávanie a zoradenie aplikácií podľa abecedy.

 

Arrow Launcher je tak veľmi zaujímavý, no najmä minimalistický launcher, ktorý si možno obľúbite. Ak by ste mali záujem si ho vyskúšať, musíte ho nainštalovať manuálne. APK súbor stiahnete pomocou odkazu nižšie.

—> Stiahni Arrow Launcher Beta <—

Zdroj: Androidauthority

27.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+