MojAndroid

Konflikty používateľov mobilného operačného systému Android a konkurenčného iOS boli vždy stredobodom pozornosti a Microsoftu sa vzhľadom na jeho veľmi nízky trhový podiel, darilo mobilným vojnám vyhýbať. Bolo len otázkou času, kedy nezainteresované strany využijú súperenie vo svoj prospech (aspoň čiastočne). Softvérový gigant totižto včera spustil novú reklamnú kampaň na platformu Windows Phone, ktorá hovorí, že ak používate systém od Microsoftu, nemusíte bojovať s ostatnými používateľmi. Kampaň nesie slogan “Don’t Fight, switch to the Nokia Lumia 920″.

Prvý reklamný spot sa odohráva počas svadby, kde každý príslušník rodiny si v snahe zaznamenať tento veľkolepý moment vytiahol smartfón a fotografoval. Nanešťastie, nevestina strana je naklonená Android produktom od spoločnosti Samsung a ženíchova naopak konkurenčnému Apple. Napätá atmosféra vedie k nadávkam a sarkastickým posmeškom. Z ničoho nič sa rozpútal fyzický boj plný akčných scén, zatiaľ čo používatelia Windows Phone sa nechápavo prizerajú a natáčajú si celú udalosť pomocou svojich smartfónov Nokia Lumia 920.

Okrem vtipného charakteru reklamný spot neuviedol žiaden dôvod, prečo by sme mali prejsť práve na Windows Phone. Neboli predstavené žiadne funkcie, ktorými by si Micsoroft pritiahol používateľov Androidu alebo iOS.

30.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+