MojAndroid

Od dnes je k dispozícii beta testovanie novej dopravnej aplikácie Bratislavy. Môžete sa doň zapojiť aj vy. Stačí ísť na stránku nezmeskajto.sk, vyplniť svoju e-mailovú adresu a odpovedať na otázku, ako často cestujete MHD.

Následne vám príde e-mail, ktorý obsahuje link na stiahnutie aplikácie. Tá je k dispozícii pre operačný systém Android aj iOS. Ide samozrejme o beta verziu aplikácie, ktorá je ešte len v ranom vývoji, takže je možné že nebude fungovať stopercentne.

aplikacia MHD bratislava

“Mesto Bratislava a Butterfly effect prichádzajú s novou aplikáciou, ktorá pomôže jednoduchšie a efektívnejšie cestovať a orientovať sa v okolí. Nájdete v nej rýchlo a jednoducho všetky potrebné informácie o mestskej hromadnej doprave v meste.”

Základné vlastnosti aplikácie:

Obľúbené spoje

Všetky potrebné informácie rýchlo a jednoducho na jednej hlavnej obrazovke.

Meškania

Notifikácie o meškaní liniek a informácie o dopravnej situácii v meste.

Aktuálne odchody

Virtuálna tabuľa spojov MHD s najbližšími odchodmi.

Linky a zastávky

Prehľad všetkých liniek a zastávok s možnosťou náhľadu na grafikon alebo virtuálnu tabuľu.

Mapa zastávok

Mapa so zastávkami vyznačenými vo všetkých smeroch spolu s informáciou o aktuálnych odchodoch spojov.

Mapa Slovnaft bajkov

Mapa zobrazujúca stanice Slovnaft bicyklov spolu s aktualizovanými informáciami o ich obsadenosti.

O čo ide?

Aplikácia slúži na lepšiu orientáciu v hromadnej doprave v našom hlavnom meste. Nájdete tu zoznam spojov, zastávok a špecialitou je aj mapa, v ktorej je všetko podrobne zaznačené.

V aplikácii si môžete pridávať svoje obľúbené zastávky a linky tak, aby ste ich mali stále pred očami. Okrem toho, že vám aplikácia ukáže všetky zastávky konkrétnej linky, po kliknutí na zastávku vidíte kompletný cestovný poriadok. Presne taký, na aký sa pozeráte, keď ste fyzicky na zastávke.

mhd bratislava aplikacia

Taktiež po kliknutí na zastávku vidíte najbližšie spojenia aj s predpokladaným časom príchodu. Funguje to úplne rovnako, ako grafické informačné tabule priamo na zastávkach.

Skúsenosti z testovania

Aplikáciu testujeme zatiaľ len niekoľko hodín. Páči sa nám používateľské prostredie a celková prehľadnosť. Taktiež prepájanie liniek a zastávok je intuitívne. Nie sú tu žiadne zbytočné funkcie navyše.

mhd bratislava aplikacia

Keďže je aplikácia stále vo fáze testovania a ide prakticky o jej prvú verziu, nezaobíde sa bez chýb. Obľúbené zastávky alebo linky zvyknú zmiznúť a medzi obľúbenými neuvidíte nič. Tiež načítavanie zoznamu spojov či zastávok trvá dlhšie, ako by sme očakávali.

Mapa zastávok obsahuje aj umiestnenia bicyklov SlovnaftBajk aj s aktuálnym počtov zaparkovaných bicyklov. To sa môže hodiť. Avšak tu ešte tiež treba popracovať. Na mape vidíte všetky zastávky MHD, ktoré v Bratislave sú. Len samotná mapa sa zatiaľ nezobrazuje.

mhd bratislava aplikacia

Aplikácia má potenciál. Závery ešte dávať nemôžeme. Má svoje muchy, ktoré sa určite do budúcna počas testovania odstránia. Uvidíme, ako sa jej bude dariť, ako sa k spomínaným nedostatkom postavia vývojári a či dokáže v budúcnosti nahradiť overené aplikácie.

Testovať môžete už teraz

Ak sa rozhodnete aplikáciu tiež testovať, stačí prejsť na stránku nezmeskajto.sk a vyplniť požadované údaje. K dispozícii budete mať aj dotazník, pomocou ktorého dáte vývojárom vedieť, čo by sa v aplikácii mohlo zlepšiť, aké funkcie by mohli byť pridané a aké funkcie je ešte potrebné optimalizovať.

mhd bratislava dotaznik

30.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+