MojAndroid

Meta, materská spoločnosť sociálnych sietí Facebook, WhatsApp a Instagram, sa súdi s hackermi, ktorí zneužívali dôveru jej používateľov. Útoky boli primárne cielené na amerických občanov. Hackeri vytvorili cez 39 000 falošných stránok, ktoré mali za cieľ vylákať z používateľov ich prihlasovacie údaje. Správu prináša portál TheHackerNews.

Meta sa súdi, žiada 500 000 dolárov

Hackeri totiž kopírovali prihlasovacie stránky Facebooku, Messengeru, WhatsAppu a Instagramu. Chceli tým získať prihlasovacie údaje používateľov. Útoky boli vykonané prostredníctvom konverznej platformy Ngrok.

Meta sa súdi s hackermi, ktorí vytvárali falošné stránky
Meta sa súdi s hackermi, ktorí vytvárali falošné stránky | Zdroj: TheHackerNews.com

Spomínaná platforma presmerovala používateľov tak, že zároveň zahaľovala skutočnú infraštruktúru podvodníkov. Meta spomína, že útoky narastali zhruba od marca tohto roku, a že spolupracovala s platformou na suspendovaní tisícok URL adries.

„Tento súdny spor je ďalším krokom v našom neustálom úsilí chrániť bezpečnosť a súkromie ľudí, poslať jasný odkaz tým, ktorí sa snažia zneužiť našu platformu, a zvýšiť zodpovednosť tých, ktorí zneužívajú technológiu,“uviedla vo svojom vyhlásení Jessica Romero, riaditeľka platformy Meta pre vymáhanie a súdne spory.

Súdny proces prichádza len pár dní po tom, čo sociálna sieť oznámila, že podnikla kroky pre narušenie aktivít siedmych entít, ktoré vytvorili viac než 1500 profilov na Facebooku a Instagrame, ktorými cielili na 50 000 používateľov v 100 krajinách.

Náš tip
Dva populárne Xiaomi smartfóny dostávajú aktualizáciu na MIUI 12.5

22.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+