MojAndroid

Uvedenie chatbota ChatGPT od spoločnosti OpenAI pred viac ako rokom a pol doslova nakoplo vývoj rôznych AI nástrojov. S konkurenčnými produktmi následne prišli aj ďalšie technologické spoločnosti. Spoločnosť Meta teraz oznámila uvoľnenie novej generácie svojho AI modelu nazvaného Llama 3, ktorý poháňa aj nového chatbota na stránke Meta.ai.

Na Slovensku zatiaľ chatbot nie je dostupný

AI model Llama 3 bude podporovať ešte viac jazykov a typov dát vrátane spracovania obrazu ako predošlá generácia Llama 2. Dodáva sa v dvoch verziách – Llama 3 8B a Llama 3 70B. Tieto modely vytvorené na základe verejne dostupných dát využívajú 15 biliónov tokenov a 750 miliárd slov, sú vycvičené v 30 rôznych jazykoch a obsahujú syntetické dáta.

Na trénovanie sa využívajú GPU s výkonom 400 TFLOPS v používaných dátových typoch. Pri trénovaní sa využívajú dva klastre, kde každý z nich má 24-tisíc GPU. Oproti Llama 2 je teraz trénovanie AI vo výsledku 3-krát efektívnejšie. Llama 3 by mala byť lepšia v zdôvodňovaní, písaní zdrojových kódov a mala by zvládať aj historické znalosti alebo úlohy STEM.

Meta.AI
Generátor obrázkov | Zdroj: about.fb.com

Nový AI asistent na stránke Meta.ai je zatiaľ dostupný len v USA, Kanade, Austrálii a niekoľkých afrických krajinách. Asistent môže používateľom pomôcť s písaním príspevkov na sociálnej sieti Facebook alebo získaním dodatočných informácií k príspevkom iných ľudí. Pri komunikácii vo WhatsAppe sa dá využiť aj pokročilý generátor obrázkov.

Náš tip
Poznáme dizajn Google Pixel 9 a 9 Pro. Čakajú nás poriadne zmeny, no nápadne pripomínajú konkurenciu
23.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+