MojAndroid

Android 5.0 Lollipop je oficiálne vydaný len niekoľko dní a už sa do neho s chuťou zahryzli takmer všetci developeri. Tí z neho vyextrahovali nielen sadu tapiet a zvonení, ale aj zaujímavé predinštalované aplikácie. Do zbierky týchto titulov sa aktuálne pridali ďalšie, menovite nový Google Play Music, Google Fit, Messenger, Google Drive, Google Calendar, Google Books, Google Keep či Gmail. Všetky z týchto aplikácií prinášajú nielen zmeny v dizajne, ale aj funkciách.

Messenger

Nová aplikácia na SMS a MMS prináša Material dizajn a klasické rozloženie ovládacích prvkov. Na písanie novej SMS stlačte tlačidlo “+”, pre archivovanie zas využite pohyb do strany alebo dlhšie podržanie prstu na konverzácii. Zmenou prešlo aj pridávanie príloh, ktoré je prehľadnejšie a ponúka napríklad aktívny pohľad pri snímaní fotky priamo z aplikácie.

messenger-lollipop

Hudba Google Play (Google Play Music)

Aplikácia sa prehrávanie hudby prináša rovnako niekoľko menších zmien. Ide však zatiaľ iba o predprodukčnú vzorku, ktorá nemá v sebe zahrnuté všetky altualizácia, a tak si treba počkať na oficiálne vydanie, ktoré by malo obsahovať napríklad nové animácie prechodov.

google-hudba-lollipop

Google Fit

Prvá oficiálna fitness aplikácia od Google prináša pekne spracované prostredie a zaujímavé funkcie pre aktívne žijúcich ľudí. Okrem sledovania vašej aktivity si môžete nastaviť aj svoje dlhodobejšie ciele.

google-fit-lollipop

O funkčnosti aplikácií nemáme rozsiahle informácie, a tak vám odporúčame inštaláciu typu pokus-omyl. Nevieme, na ktorých zariadeniach dané aplikácie spustíte, avšak nič sa nestane, keď to skúsite. Ak úspešne nainštalujete niektorú z týchto aplikácií, napíšte nám do komentárov, na akom zariadení vám funguje.

Google Books

Google Calendar

Google Drive

Google Fit

Gmail

Google Keep

Google Messenger

Google Play Music

Zdroj: Phandroid

21.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+