MojAndroid

Určite už mnohí z vás počuli o vzdelávacích mobilných aplikáciách, ktoré sa vás snažia niečo nové naučiť. Tieto aplikácie patria medzi veľmi obľúbené voľnočasové aktivity, ktoré mnohí z nás vykonávajú. Novinkou v tejto kategórii je aplikácia Memrise. Tá si požičala niektoré overené postupy, ktoré sa uplatnili pri ostatných aplikáciách a doplnila ich o vlastné zaujímavé funkcie, vďaka ktorým je učenie zábavnejšie a jednoduchšie.

Aplikácia kombinuje zvukové nahrávky, obrázky a text tak, aby ste počas jej používania vyskúšali viaceré formy cvičenia. To znamená, že niekedy budete musieť vybrať správnu odpoveď z ponúkaných možností, inokedy zasa budete musieť vybrať správnu nahrávku a niekedy budete musieť odpoveď ručne napísať, aby ste dokázali, že ste nové slovíčko alebo výraz zvládli aj po gramatickej stránke.

Výnimočnou funkciou v aplikácii sú ale tzv. Mems. Ide o mnemotechnické pomôcky, vďaka ktorým si výraz jednoduchšie zapamätáte. V závislosti od konkrétneho výrazu môže ísť o obrázok, výraz v angličtine alebo skomoleninu daného výrazu, ktorá vám lepšie utkvie v pamäti. Ak by sa vám ponúknutá mnemotechnická pomôcka nepáčila, na výber ich je spravidla ešte niekoľko. Dokonca si môžete spraviť aj vlastnú pomôcku, vďaka ktorej si lepšie zapamätáte daný výraz.

Aplikácia v priebehu učenia dbá na dokonalé zapamätanie výrazov. To znamená, že výraz bude označený za naučený až vtedy, keď vám ho aplikácia ponúkne v rámci viacerých foriem cvičení a nie hneď po sebe, ale s odstupom času. Takto si najlepšie zapamätáte viacero výrazov naraz. Výojári Memrise tvrdia, že ich aplikácia vám pomôže naučiť sa až 44 nových slovíčok za hodinu. V rámci nášho testovania môžeme potvrdiť, že učenie je skutočne rýchle, aj keď s príchodom náročnejších lekcií a komplikovanejších gramatických javov to pôjde určite pomalšie. Aplikácia je inak veľmi pekne spracovaná, má pekné prostredie a elegantné animácie, takže jej používanie bude veľmi zaujímavé. V obchode Play je dostupná zadarmo, no zadarmo sú iba niektoré funkcie aplikácie. Tie pokročilé je potrebné predplatiť si v pláne. Ten stojí 7,11 EUR za mesiac, 27 EUR za pol roka alebo 47,01 EUR ročne. Je pritom iba na vás, ktorý plán vyskúšate.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

27.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Lukas Vyletel

  ste skoro objavili ;o) pre ostatnych, za ten premium sa podla mna neoplati platit, viacmenej to len opakuje ten isty typ cviceni ako v klasickych review a learning sessions, len pre nejake specificke slovicka… a immersion mode a mnohe ine mody su dostupne len pre specificke kurzy, pre obskurnejsie jazyky na tieto mody rovno zabudnite. Moc sa ten premium neoplati

 • TommyBoy

  Celkom slusny clanok, dakujem :)

  • TommyBoy

   Hm, ale len po Anglicky uci ako Duolingo..

+