MojAndroid

Canonical sa už dlhšiu dobu snaží uviesť do chodu svoju ambicióznu platformu Ubuntu. Podobne ako Windows, aj Ubuntu by malo vo výsledku prinášať používateľom výhodu v podaní užívania jedného operačného systému na viacerých zariadeniach. Vývoj tohto ekosystému podporuje aj spoločnosť Meizu už dlhšiu dobu a zrejme bude len otázkou času, kedy sa dočkáme ich zariadenia poháňaného operačným systémom Ubuntu. Hovorilo sa o ňom totiž už počas uvedenia MX 3.

Ubuntu

Najnovšie však Meizu rozvíril debaty svojím príspevkom na Facebooku. Zverejnil obrázok naznačujúci použitie nového OS, ktorý sa pripojí k Flyme a YunOS. No a ako obrázok vraví, mohli by sme sa viac dozvedieť onedlho na MWC v Barcelone. Mohlo by ísť o Ubuntu Touch a tento dohad sa opiera aj o ďalšie náznaky, ktoré vravia o príchode MX4 s Ubuntu začiatkom roka 2015. Zatiaľ však nie je isté, či sa Meizu rozhodne uviesť Ubuntu Touch spolu s celkom novým zariadením, alebo ho predvedie na spomínanej MX4-ke. Medzitým však už môžeme nájsť Ubuntu Touch v smartfóne BQ Aquaris E4.5. Myšlienka jedného ekosystému je vzrušujúca najmä z toho hľadiska, že ponúka veľký komfort a kompatibilitu, ktorú oceníte pri používaní a práci na viacerých typoch zariadení. Hovoríme pritom o desktopoch i mobilných zariadeniach.

Čo si pre nás však nakoniec Meizu pripraví, to sa dozvieme na nadchádzajúcom MWC už onedlho.

Zdroj: gsmarena.com 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+