MojAndroid

Čínske výrobky nás niekedy dokážu pekne prekvapiť a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Zatiaľ čo spoločnosti ako Qualcomm alebo Nvidia plánujú vydanie prvých štvorjadrových procesorov na prelome rokov 2011/2012, spoločnosť Meizu už oznámila príchod  Android telefónu, Meizu MX, ktorý má byť poháňaný práve takýmto procesorom.

Smartfón má byť vybavený 4,3 palcovým qHD displejom (540 x 960 px) a 32GB vnútornou pamäťou. Ostatné parametre zatiaľ neboli odhalené, ale poznáme cenu. Dostupné budú dve varianty telefónu. Lacnejšia, so 16GB vnútornou pamäťou a dvojjadrovým procesorom za približne 350€ a 32GB verzia so štvorjadrovým procesorom s cenou 450€. V Číne majú byť dostupné už koncom tohto mesiaca alebo začiatkom októbra.

Meizu MX sa pravdepodobne nikdy nedostane na európsky trh, ale v prípade, že bude podporovať európske mobilné siete, kupili by ste si ho aj priamo z Číny (napríklad cez Ebay)?

Zdroj: androidcommunity.com

20.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+