MojAndroid

V poradí už šiesty ročník ankety Smart banka opäť prináša celonárodnú súťaž o najlepšie bankové aplikácie na Slovensku. Hlasovať v nej môžete za svoje obľúbené bankové aplikácie od 19. januára do 15. marca 2021.

V rámci ankety pripravujeme sériu článkov, ktoré majú čitateľom bližšie priblížiť jednotlivé funkcionality slovenských bankových aplikácií, na základe ktorých sa môžete rozhodnúť, ktorej z nich dáte svoj hlas. Aj v obchode Huawei AppGallery sa nachádzajú aplikácie všetkých dôležitých slovenských bánk. V tomto článku si bližšie predstavíme aplikáciu mBank, ktorá je v obchode od Huawei od včerajšieho dňa.

„mBank považujeme za jedného z kľúčových partnerov pri budovaní ekosystému Huawei Mobile Services na Slovensku. Tešíme sa nárastu počtu aplikácií dostupných na platforme HUAWEI AppGallery, zároveň však dbáme aj o ich kvalitu a užívateľský komfort. Vďaka uverejneniu mobilnej aplikácie mBank s integrovanou podporou pre najnovšie smartfóny HUAWEI, budú mať naši priaznivci hladký prístup k svojim financiám kedykoľvek a kdekoľvek sa nachádzajú.“

David Liška, manažér rozvoja ekosystému Huawei.

Predstavenie aplikácie

Je to veľmi jednoduché. Stačí vám prístup na internet a všetko podstatné vybavíte, nech sa nachádzate kdekoľvek. Cieľom aplikácie mBank je zjednodušiť život s bankou. Prihlásiť sa je možné prostredníctvom PIN-u alebo odtlačkom prsta. Bez prihlásenia si môžete pozrieť stručný prehľad o prostriedkoch.

Aplikácia ponúka všetky potrebné funkcie. Najčastejšie využívané sú samozrejme platby. Nechýba ich detailná história s rýchlym vyhľadávaním, kategorizácia transakcií a k dispozícii sú aj prehľadné filtre. Samozrejmosťou je možnosť nastaviť si limity na karte, prípadne aj denné či dočasné limity či dokonca aj zmenu PIN-u na karte.

mbank appgallery
Zdroj: Miroslav Schwamberg

S aplikáciou mBank máte svoje financie plne pod kontrolou, nech sa nachádzate kdekoľvek. Cieľom aplikácie je zjednodušiť komunikáciu s bankou a spríjemniť prácu s financiami. V rozhovore s Lukášom Kiacom, vedúcim rozvoja mobilného a internetového bankovníctva mBank sa dozviete všetko, čo by ste o aplikácii mali vedieť.

Prečo ste sa rozhodli zverejniť svoju aplikáciu aj v obchode HUAWEI AppGallery?

mBank ako digitálna banka chce byť svojim klientom neustále nablízku, preto je pre nás prirodzené, že sme vybudovali aplikácie pre všetky platformy.

Aké boli vaše očakávania od spolupráce s Huawei, aké ciele ste si stanovili? Napĺňajú sa?

V tejto chvíli je predčasné hovoriť o napĺňaní cieľov, pretože naša aplikácia je v AppGallery dostupná iba niekoľko dní. Medzi klientmi mBank je však značka Huawei obľúbená a v rámci Android aplikácií má podiel viac ako 20 %.

Aký je rozdiel v publikovaní aplikácií a komunikácii s Huawei a Google/Apple?

Z nášho pohľadu je výhodou prítomnosť lokálneho tímu Huawei na slovenskom trhu, pretože s ním môžeme veľmi rýchlo a operatívne riešiť  všetky vzájomne otázky a to počas celého životného cyklu aplikácie.

V čom sa aplikácia v AppGallery odlišuje od tých v Google Play/App Store?

Aktuálne pracujeme na pridaní máp tak, aby naši klienti mali úplne plnohodnotnú aplikáciu, ktorá sa nelíši od iných platforiem. Druhou odlišnosťou je absencia mobilných platieb, nakoľko služba Huawei Pay zatiaľ nie je na našom trhu dostupná. Klienti mBank však môžu využiť ďalšie možnosti bezkontaktnej platby, napríklad prostredníctvom bezdotykovej nálepky.

Ktoré funkcionality aplikácie ešte len čakajú na svoje spustenie v AppGallery a kedy to bude?

Ako som spomínal, aktuálne pracujeme na pridaní máp, ktoré naši klienti používajú na nájdenie bankomatov či pobočiek mBank. Budú však čoskoro dostupné.

5.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+