MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá a fotoaparát

Maxcom zvláda väčšinu dnes bežných multimediálnych úkonov. Prehráte si s ním teda hudbu a video, ktoré môžete sledovať na 5-palcovom paneli. Hudobný zážitok z počúvania hlasného reproduktory nepatrí práve k tým najlepším. Aj keď sú pomerné hlasné, stále im chýba kvalita. Od tohto telefónu sa však neočakáva, žeby ste s ním trávili veľa času počúvaním hudby cez hlasný reproduktor. Pre potreby zvonenia a príležitostné sledovanie videí teda maximálne postačuje. Zaujímavosťou je, že operačný systém disponuje aj vlastnými aplikáciami pre prehrávanie hudby a videa, ktoré dnes spravidla nahradzujú tituly od Googlu.

Fotoaparát v tejto cenovej kategórii nebýva vo väčšine prípadov ničím zaujímavý a to je aj prípad tohto modelu od Maxcomu. Snímač ponúka dostatočné rozlíšenie 8 Mpix, no čo sa týka kvality, tak tu sa budete musieť uspokojiť len s málom. Cez deň síce dokážete odfotiť ako tak obstojné zábery, no akonáhle sa čo i len trochu zhoršia podmienky, tak sa výsledky rapídne zhoršujú. Vo všeobecnosti bude fotoaparát postačovať len skutočne nenáročným používateľom, ktorí sa uspokoja aj s nie veľmi dobrou kvalitou. Po softvérovej stránke ponúka Maxcom štandardný balík funkcií, vrátane podpory panorám, časovej spúšte, či natáčania videa – žiaľ iba v HD rozlíšení.

Operačný systém: Čistý Android

Maxcom pri svojom smartfóne stavil na čistý Android, ktorý sa v modeli MS514 nachádza vo verzii 6.0 Marshmallow. Nejde práve o najnovší OS, čo je trochu škoda. Uvítali by sme aspoň novší Android 7.0 Nougat.

Po funkčnej stránke tu nie je až tak čo opisovať. Po kúpe zariadenia na vás čaká v podstate to isté, ako na väčšine dnes dostupných smartfónov. Chýba tu ale akákoľvek nadstavba alebo aplikácie a tak sa budete musieť uspokojiť len funkciami od Googlu. Samozrejme, aplikácie môžete kedykoľvek doinštalovať z obchodu Play. Ktoré to budú, tak záleží už len od vás.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

11.3.2018
Používateľské recenzie
Fotománia

+