MojAndroid

Spoločnosť Maxcom síce v našich končinách nepatrí k tým najznámejším, no vzhľadom na svoju ponuku lacných smartfónov má koho zaujať. Predovšetkým používatelia, ktorí nechcú za smartfón platiť viac ako je potrebné, si prídu skutočne na svoje. Výrobca má totižto vo svojej ponuke viacero modelov, ktorých cenovka nepresahuje hranicu 100 eur. Výnimkou nie je ani nami recenzovaný Maxcom MS514, ktorý dnes kúpite už od 80 eur.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia: Ľahký, vyrobený z plastu

V cenovej kategórii do 100 eur sa od smartfónu toho ani dnes nedajú očakávať zázraky. To platí aj o konštrukcii Maxcomu, ktorá síce na prvý pohľad pôsobí decentne, no po bližšej obhliadke je jasné, že sa tu museli robiť kompromisy. Po uchopení do ruky je cítiť použitie lacnejších plastov, ktoré sú lesklé a hladké, a preto s obľubou zachytávajú aj mastnotu a odtlačky prstov. Po týždni bežného používania sme na zadnom kryte, ktorý je mimochodom odnímateľný, našli aj niekoľko škrabancov, čo svedčí o nie príliš veľkej odolnosti. Napriek tomu to ale telefónu nemáme za zlé. Naopak, vyzdvihnúť musíme jeho príjemné rozmery a nízku hmotnosť, vďaka ktorým sa dobre drží v ruke.

Na prednej strane zariadenia je situovaný 5-palcový displej, ktorý je chránený nie odolným sklom, ale plastom. To sa podpísalo aj pod pevnosť prednej strany, ktorá sa po silnejšom zatlačení prehýba a dotýka sa aj displeja. Odolnosť voči škrabancom ale vylepšuje aspoň ochranná fólia, ktorá je súčasťou konštrukcie už od výroby. Predok inak nijako nevyniká. Nájdeme tu prednú kameru, telefónny reproduktor, či trojicu kapacitných tlačidiel.

Boky zariadenia sú oblé a plynulo prechádzajú do zadnej strany. Vlastne, boky aj zadná strana sú tvorené jedným krytom, ktorý sa dá demontovať. Pod ním výrobca umiestnil vymeniteľnú batériu, dvojicu SIM slotov a slot pre pamäťovú kartu microSD. Nájdeme v ňom aj otvory pre hlavný fotoaparát, LED blesk a hlasný reproduktor.

Ovládanie hlasitosti a tlačidlo zapnutia sa nachádzajú naľavo. Súčasťou konštrukcie je tiež microUSB konektor a 3,5 mm audio jack, ktoré výrobca umiestnil zospodu a navrchu smartfónu. Ide teda o štandardné rozloženie, ktoré môžeme nájsť aj na mnohých ďalších zariadeniach.

Ako by sme teda zhodnotili konštrukciu tohto lacného smartfónu? Musíme povedať, že kvalita je na dostatočnej úrovni. A hoci sme našli nejaké tie chybičky a nedostatky, vzhľadom na cenu môžeme pred nimi prižmúriť oko. Navyše, po dizajnovej stránke nejde vôbec o zle vyzerajúce zariadenie, ktoré prináša aj praktické riešenia v podobe vymeniteľnej batérie, či podpory dvoch SIM.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

11.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+