MojAndroid

Spoločnosť Matrix Industries pripravila už dávnejšie v roku 2016 hodinky PowerWatch, ktoré je možné nabíjať pomocou telesného tepla. Pred tým však išlo len o hodinky merajúce prejdené kroky či zobrazujúce spálené kalórie. Tento rok na výstave CES 2018 v LAs Vegas ukázala spoločnosť druhú generáciu Matrix PowerWatch X, kde pridala aj prepojenie so smartfónom cez Bluetooth. Konečne sa tak s hodinkami môže používať slovné spojenie “inteligentné hodinky”. Zobrazujú totiž už aj notifikácie z vášho smartfónu.

Hodinky na svoj chod využívajú vlastný menič termoelektrickej energie. PowerWatch X sa teda počas nosenia na ruke samé neustále dobíjajú. Vyzerá to však tak, že potrebujete z času na čas vyvinúť aj nejakú poriadnu aktivitu. Na dobíjanie sa využíva teplotný rozdiel medzi povrchom hodiniek a tou časťou, ktorá sa dotýka vášho tela.

Náš tip
Ako si vybrať inteligentné hodinky?

Hodinky sú vodotesné do 200 metrov a vydržia 2 roky v standby režime spolu s uchovaním dát. V predobjednávkach stoja 250 dolárov.

Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+