MojAndroid

Nedávno sme priniesli zaujímavý článok o zariadení Superbook, ktoré si berie výkon z vášho smartfónu – a za odmenu vám dá k dispozícii väčšiu obrazovku. Je na to iba potrebná aplikácia Andromium OS. Projekt sa ľuďom zapáčil až tak, že na Kickstarteri dostal od nich mimoriadnu podporu. Teraz je tu zariadenie, ktoré premýšľa podobne ohľadom väčšej obrazovky, no odlišne v zmysle fungovania. Vývojár Preetam D’Souza prišiel už pred časom s OS Maru, ktorý na svoj beh “mieša” OS Android na smartfóne a Debian Linux v rámci externej obrazovky. Smartfón prepojíte s obrazovkou pomocou HDMI konektora. Maru sa stará o zdieľanie výpočtového výkonu, internetového pripojenia či úložiska medzi dvoma spomínanými operačnými systémami, no tie sú stále “samými sebou”, teda samostatnými softvérmi, ktoré frčia súčasne na smartfóne a “na obrazovke”. Bez problémov teda môžete telefonovať počas práce na pripojenom monitore. Maru sa skrátka postará, aby váš smartfón bežal ako “Linux desktop”.

maru_os_android_linux

Je tu však aj niekoľko nevýhod – napríklad, na pripojenie externých diskov či ethernetu budete potrebovať dodatočné docky. Problémom je tu aj samotné verzia Androidu, na ktorom Maru beží. Ide totiž “len” o Android Lollipop. Nuž a obrovským obmedzením je zároveň aj fakt, že zatiaľ je jediným podporovaným zariadením Nexus 5. Preetam preto momentálne sprístupnil kód na Github a hľadá nových spolupracovníkov pre dokončenie tohto zaujímavého diela. Prioritou je preňho podpora nových zariadení v rámci jeho Maru OS.

Zdroj: androidpolice.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+