MojAndroid

DSI DATA a.s. a MARKÍZA – SLOVAKIA, spol. s.r.o. sa napokon dohodli na ďalšom pokračovaní vysielania prostredníctvom platformy Flexi TV aj po 30. novembri 2023. Takto vyzerá spoločné vyhlásenie obidvoch spoločností ohľadom pokračovania vzájomnej spolupráce:

Zástupcovia spoločností MARKÍZA – SLOVAKIA, spol. s r. o.  (Markíza) Peter Gažík a DSI DATA, a.s. (DSI DATA) Rastislav Dravecký môžu spoločne ubezpečiť svojich divákov a klientov, že po tom, čo boli vykonané právne kroky, budú klientom DSI DATA všetky programové služby Markízy aj naďalej poskytované bez prerušenia aj po 30. novembri 2023.

Dohoda nastala aj medzi Markízou a Antik TV. Takto vyzerá ich oficiálne spoločné vyjadrenie:

MARKÍZA – SLOVAKIA, spol. s r. o. (Markíza) má záujem o dlhodobú spoluprácu pri šírení svojho portfólia produktov televíznej zábavy pre všetkých slovenských divákov. Základným predpokladom je plnenie štandardných zmluvných podmienok platných pre všetkých operátorov.

Záujmom ANTIK Telecom, s.r.o. (ANTIK) je pokračovať v dobrej spolupráci s Markízou, pričom vidí veľký priestor do budúcnosti aj pri spoločnom prinášaní nových typov služieb s využitím technologického potenciálu spoločnosti a skúseností z globálneho trhu, k prospechu všetkých divákov. Zmluvné strany deklarujú, že majú záujem na pokračovaní zmluvnej spolupráce za dodržiavania zmluvných podmienok.

Generálni riaditelia spoločností Markíza Peter Gažík a ANTIK Igor Kolla tak môžu spoločne ubezpečiť svojich divákov a klientov, že po tom, čo boli vykonané právne kroky, budú klientom ANTIKU všetky programové služby Markízy aj naďalej poskytované bez prerušenia aj po 30. novembri 2023.

TV Markíza končí u dvoch veľkých operátorov. Aký je dôvod?

9. novembra 2023

Spoločnosť Markíza dnes (7.novembra 2023) prostredníctvom tlačovej správy oficiálne oznámila odstúpenie od zmluvy s dvomi známymi distribútormi televíznych a internetových služieb. Dôvodom bolo dlhodobé porušovanie zmluvných podmienok.

Markíza ruší zmluvy so známymi operátormi

Spoločnosť v správe oznámila, že k 30. novembru 2023 prídu o jej televízne stanice a samotný signál spoločnosti ANTIK Telecom s.r.o. a DSI DATA a.s.. Odstúpenie od zmlúv zapríčinilo dlhodobé porušovanie dohodnutých zmluvných podmienok. Problémom bolo nedodržiavanie zmluvných pravidiel, ktoré sa týkali televíznych staníc v jednotlivých cenových ponukách oboch spomenutých operátorov.

Generálny riaditeľ Markízy, Peter Gažík v správe dodal:

„Markíza sa dlhodobo snažila s oboma subjektmi v priebehu roku komunikovať a upozorňovala ich na porušovanie dohodnutých zmluvných podmienok. Keďže sme zo strany dotknutých spoločností nevideli záujem urovnať porušovanie zmluvných vzťahov, sme nútení pristúpiť k tomuto kroku.“

Aj napriek vzniknutým nepríjemnostiam Markíza myslí na svojich divákov, a preto ich bude aj naďalej informovať prostredníctvom sociálnych sietí a televízie.

Spoločnosť DSI DATA sa pre MôjAndroid.sk vyjadrila nasledovne:

“Naša spoločnosť DSI DATA, a. s. má uzavretú so spoločnosťou MARKÍZA – SLOVAKIA, spol. s r.o. štandardnú zmluvu ako všetci operátori na Slovensku združení v Slovenskej asociácii pre káblové telekomunikácie (SAKT). Včera sme od spoločnosti Markíza obdržali oznámenie o odstúpení od zmluvy o distribúcii programových služieb Markíza. Odstúpenie považujeme za unáhlené a neodôvodnené, nakoľko naša spoločnosť obratom a písomne v máji 2023 reagovala na oficiálnu výzvu spoločnosti Markíza, navrhli a zaviedli sme dočasné opatrenie v zmysle požiadaviek spoločnosti Markíza na dobu vysvetlenia problému, no spoločnosť Markíza od mája na našu odpoveď oficiálne nereagovala. Porušovanie zmluvných podmienok podľa Markízy spočíva v tom, že k našej službe Základná flexiTV, ktorá obsahuje len bezplatné a verejnoprávne kanály, si môže zákazník doobjednať platené komerčné kanály v podobe voliteľných TV balíčkov bez nutnosti objednania kanálov Markízy. Okrem Základnej flexiTV vyše 92% našich zákazníkov využíva vyššiu službu Rozšírená flexiTV a Komplexná flexiTV, ktoré zahŕňajú vo svojej cene aj kanály Markízy a ktoré spoločnosť Markíza nerozporuje. Napriek uvedenému rozporu si vážime dlhodobú spoluprácu so spoločnosťou Markíza a v záujme našich zákazníkov sa budeme snažiť spor čo najskôr urovnať a zabezpečiť kontinuálnu retransmisiu služieb spoločnosti Markíza.”

Mgr. Rastislav Dravecký, predseda predstavenstva DSI DATA

Stanovisko spoločnosti Antik Telecom:

Našej spoločnosti Antik Telecom bolo dňa 7.11.23 doručené odstúpenie od zmluvy medzi Markíza Slovakia, s.r.o. a nami o distribúcii programových služieb k 30.11.23. Chceme v prvom rade uistiť našich klientov, že vykonávame všetky kroky k tomu, aby o svoje obľúbené programy neprišli. O pripomienkach našej najsledovanejšej mediálnej skupiny dlhodobo vieme a v úzkom kontakte ešte s predchádzajúcim vedením televízie sme hľadali riešenia výhodné pre zákazníka aj vysielateľa. Je pre nás prekvapením, že TV Markíza pristúpila v tomto čase k medializácii, keď riešenie situácie, ktoré plne zodpovedá našim vzájomným zmluvným podmienkam bolo k dispozícii aj s plánom jeho technického nasadenia, pričom po legislatívnej stránke je už dnes napríklad zverejnená nová Tarifa/ponuka služieb v zmysle platnej zmluvy s dobou účinnosti od 15.11.2023. Veríme teda, že si situáciu aj s novým vedením TV čoskoro vyjasníme a budeme spoločne môcť uistiť divákov o pokračovaní sledovania ich programov v Antiku.

„Záujmom Antiku aj mojim osobným je pokračovať v dlhodobej dobrej spolupráci medzi najväčšou mediálnou spoločnosťou a našim operátorom. Vidím veľký priestor pri spoločnom prinášaní nových typov služieb s využitím inovačného potenciálu, ktorý máme k prospechu všetkých divákov.“

 Igor Kolla, generálny riaditeľ Antik Telecom, s.r.o.

Naša spoločnosť je dlhodobo lídrom v prinášaní nových produktov a služieb v oblasti televíznej retransmisie. Tieto riešenie prinášajú nielen atraktívne ponuky pre našich klientov ale vytváraním úplne nových obchodných príležitostí rastie aj celý trh, vrátane našich konkurentov a vysielateľov. V minulosti sme takto ako prví na trhu priniesli interaktívnu televíziu IPTV za dostupné ceny, čím sme výrazne prispeli k edukácii našich zákazníkov, neskôr sme sa stali priekopníkmi televízie cez internet – OTT, ktorá má dnes nezastupiteľný podiel na príjmoch nielen našich konkurentov ale výrazne prispieva k novým príjmom všetkých komerčných vysielateľov.

Rovnako postupujeme aj vo vzťahu k TV Markíza, ktorú považujeme za nášho dôležitého nielen obchodného partnera ale dlhoročného spolupracovníka pri prinášaní inovácií rôzneho druhu pre náš trh. Silným dôkazom nášho vzťahu je práve nasadenie nových produktov v čase zavedenia poplatkov zo strany slovenských komerčných poskytovateľov za šírenie retransmisie. Produktovou a obchodnou aktivitou Antiku sa nám v tom čase podarilo zabezpečiť, že viac ako 99 percent TV klientov našej spoločnosti si zvolilo a dodnes platí za vysielanie TV Markíza napriek opakovanému zvyšovaniu cien. Zároveň sme boli schopní uspokojiť aj malé množstvo klientov, ktorí si možno zdražené služby nemohli dovoliť. Zavedenie poplatkov za šírenie retransmisie slovenskými poskytovateľmi si vo svojom čase vyslúžilo rozsiahlu a výrazne negatívnu medializáciu tohto ich kroku v masovokomunikačných prostriedkoch. Antik sa nepridal k tejto v tom čase populárnej vlne negativizmu, ale naopak investoval na vlastné náklady do prieskumu záujmu klientov aj o platené služby a jeho výsledky široko zverejnil – presvedčivo ukázali veľký záujem verejnosti si slovenské komerčné stanice zazmluvniť aj po zavedení poplatkov.

Náš tip
POCO C65: Cenovo dostupná novinka oficiálne na Slovensku

30.11.2023
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+