MojAndroid

Mnoho majiteľov Apple zariadení označilo redizajn iOS 7 za výborný, no od iných zas dostal negatívne hodnotenia. Sťažnosti používateľov však nie sú jedinou záležitosťou, ktorou používatelia atakujú Apple. Niekoľko z nich sa totižto na oficiálnych fórach cupertinskej spoločnosti sťažuje na silné závrate a nevoľnosti, ktoré im vraj spôsobuje nový paralax efekt, ktorý vytvára pohyb pozadia na ploche pri nakláňaní zariadenia, pričom ikony aplikácií zostávajú statické. “Z animácie je mi doslova nevoľno a bolí ma z nej hlava,” uvádza majiteľ iPhonu, ktorý na fóre vystupuje pod prezývkou Ensorceled.  “Je to rovnaké, ako keď mi bolo zle počas jazdy autom pri snahe niečo si prečítať.” Informoval o tom portál The Verge.

iOS 7 závrate

Apple však v nastaveniach iOS zariadení ponúka možnosť vypnúť problémový efekt veľmi jednoducho. Neskôr sa však ukázalo, že používatelia hlásia nevoľnosť aj pri sledovaní animácie približovania, ktorá vnikne pri otvorení aplikácie alebo pri vyvolaní multitaskingu. Používateľ s prezývkou nybe sa musel dokonca vrátiť z práce domov, pretože používanie iPhone s iOS 7 mu spôsobovalo intenzívne nevoľnosti. Niektorí používatelia dokonca kvôli tomuto problému kontaktovali Apple a vyhľadali najbližšiu maloobchodnú predajňu, no tieto animácie sa nedajú vypnúť.

To či je tento problém reálny a iOS 7 naozaj spôsobuje svojou grafikou nevoľnosť alebo malá skupina používateľov majú nejaký zdravotný, či psychický problém si nechajme na vlastné zváženie. Čakáme na váš názor v komentároch.

Zdroj: The Verge

26.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+