MojAndroid

Magic: The Gathering je už skoro 30 rokov celosvetovo najobľúbenejšou kartovou zberateľskou hrou. Nie je teda prekvapením, že sa už pred rokmi dočkala digitálnej podoby pre desktopové systémy. Podľa portálu DroidGamers je od tohto týždňa dostupná aj jej mobilná verzia Magic: The Gathering Arena v obchode Google Play.

Aký je princíp pôvodnej kartovej hry?

Hru vymyslel v roku 1993 americký študent matematiky Richard Garfield a vydala ju firma Wizards of the Coast v rámci USA, odkiaľ sa rozšírila do celého sveta. Už v roku 1994 bola dostupná na českom a slovenskom trhu. Na rozdiel od konkurenčných kartových hier nebola nikdy lokalizovaná do slovenčiny. Aký je princíp hry?

Každý z hráčov hrá so svojím vlastným balíčkom kariet, ktorý je u každého hráča iný. Hráč si svoj balíček zostavuje z kariet, ktoré kúpi alebo vymení s inými hráčmi. Kariet je veľké množstvo a neustále sa vydávajú ďalšie. Jednotlivé karty majú medzi hráčmi rôznu cenu. Karta je tým drahšia, čím silnejšia je v hre a čím menší počet týchto kariet bolo vydaných.

Nie je však možné vyhrať len vďaka nákupu tých najdrahších a najlepších kariet. Jednotlivé karty v balíčku spolu musia spolupracovať a navyše každý balíček je proti niektorým balíčkom silný a proti iným zase slabý. Každý hráč predstavuje čarodejníka (planeswalker), ktorý sa snaží zdolať nepriateľského čarodejníka.

To môže dosiahnuť pomocou rôznych netvorov a kúziel, ktoré predstavujú karty v jeho balíčku. Na začiatku majú všetci hráči 20 životov a každý hráč sa snaží znížiť počet životov druhého hráča na nulu. Ďalšou možnosťou je docieliť to, aby mu došli karty v balíčku, alebo ho otráviť.

Mobilná verzia ponúkne hru proti umelej inteligencii a aj multiplayer

Digitálna verzia hry vyšla na PC v roku 2018 a je najautentickejším digitálnym prevedením fyzickej kartovej hry. Dodáva sa s 15 rôznymi balíčkami a dennými odmenami, ktoré hráčovi pomôžu pri zhromažďovaní jeho kariet. Zahrnutá je tiež nedávno vydaná edícia kariet Kaldheim.

V mobilnej verzii hry máte možnosť hrať s PVP oponentami, alebo súperiť so živými hráčmi v multiplayerových režimoch Draft a Brawl. Pre pochopenie pravidiel hry je samozrejme k dispozícii tutoriál. Hra má veľmi peknú grafiku, čo podtrhujú aj originálne fantasy kresby na jednotlivých kartách od rôznych svetových umelcov.

Hra Magic: The Gathering Arena je v obchode Google Play dostupná bezplatne, ale samozrejme obsahuje platby priamo v aplikácii.

Náš tip
Nová forma pishingu láka obete na sociálnych sieťach

 

28.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+