MojAndroid

Nová smart lyžiarska prilba Livall RS1 kombinuje účinnú ochranu hlavy, zábavu, praktické funkcie a automatický SOS systém v prípade nehody. Naviac vás upozorní, keď vám vypadne telefón z kapsy alebo ho zabudnete na stole v horskom bufete. Odteraz si už nemusíte dávať dole rukavice ani prilbu, aby ste zdvihli a vyriadili telefónny hovor. Okrem toho môžete bez ohľadu na vzdialenosť alebo terénne prekážky pohodlne hovoriť s vašou skupinou lyžiarov na svahu.

Okrem telefonovania sa samozrejme ponúka možnosť počúvania hudby. Prilba a jej reproduktory umožňujú príjemnú stereo reprodukciu i behom zimných radovánok, opäť s možnosťou ovládania hlasitosti pomocou veľkých tlačidiel na boku prilby.

Aktívny prvok bezpečnosti potom pridáva SOS funkcia, ktorá využíva čidlo trasou v prilbe a v spojení s mobilným telefónom zavolá v prípade vážnej nehody automaticky pomoc vrátane informácie o presnej polohe lyžiara. Funguje to jednoducho – po aktivácii čidla spustí aplikácia nainštalovaná v smartfóne odpočítavanie, ktoré je treba zastaviť pomocou stlačenia tlačítka na prilbe. Pokiaľ sa tak nestane, vyšle telefón SMS na všetky predom definované telefónne čísla. Všetky elektronické funkcie prilby sú testované až do teploty -20 °C.

Ďalšou neoceniteľnou vlastnosťou je funkcia vysielačky, vďaka ktorej môžete jednoducho hovoriť s celou skupinou bez ohľadu na to, či sú jej členovia na lanovke, na svahu, vo fronte alebo lyžujú na druhé strane ľadovca. Stačí podržať veľké tlačítko na prilbe a môžete hovoriť. Aby bol efekt účinný, je samozrejme treba, aby mali ostatní členovia rovnakú prilbu. Pre komunikáciu je pre spojenie s aplikáciou, v ktorej vytvoríte jednoducho danú skupinu, využívané dátové mobilné pripojenie.

Lyžiarská a snowboardová prilba Livall RS1 je vybavená vetracími otvormi a splňuje normu EN1077 a ASTM F2040, ktorá zaručuje vysoko nadštandardnú mieru odolnosti. K dispozícii je v páperovo bielej farbe. S využitím upínacích prvkov je vhodná pre osoby s obvodom hlavy od 57 do 61 centimetru, jej hmotnosť vrátané vstavanej batérie je 750 gramov a na jedno plné nabitie môžete prostredníctvom nej hovoriť až 16 hodín. K predaju je na webe superveci.cz a u ďalších predajcov za cenu v prepočte 170 Eur.

8.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+