MojAndroid

Android hry sa niekedy vývojárom naozaj podaria a dokážu dosiahnuť tisíce stiahnutí. Pozornosť si určite zaslúži aj titul Light-It Up od Crazy Labs by TabTale, ktorý v Obchode Play prekročil hranicu pol milióna stiahnutí. Vyskúšali sme ho aj my a musíme povedať, že je to pekná a vydarená hra.

Pekná grafika a jednoduché ovládanie

Hra Light-It Up už svojím názvom napovedá, že sa bude orientovať okolo svetla. Tak aj samotná zápletka nie je vôbec komplikovaná. Zapadá do kategórie Arkády, teda vašou jedinou náplňou je postupovanie do vyšších levelov.

Vývojári si podľa všetkého dali veľkú prácu s animáciami a samotnou grafikou. Oboje sú totiž mimoriadne vydarené. Aj zvukové efekty môžme hodnotiť na výbornú, podobne je to s hudbou v pozadí. Teraz sa však presunieme k tomu, o čom vlastne hra je a ako sa hrá.

Na začiatku dostanete panáčika a niekoľko inštrukcií. Keďže je to všetko 2D, ovládacie prvky sú naozaj jednoduché. Ťuknutím na ľavú stranu displeja skočí panáčik do ľavej strany, ťuknutím na pravú stranu zase do strany pravej. Zaujímavé je, že môžete za jeden skok ťuknúť (len) dvakrát. Buď do rovnakej strany, čo predĺži skok, alebo do pravej, čo otočí jeho smer.

Váš cieľ je jednoduchý: na hracom poli musíte vyskočiť postupne na všetky útvary a nemôžete pri tom spadnúť. Útvary sa rozžiaria, keď na nich pristane panáčik a v prípade, že sa navzájom dotknú rozžiarený a zhasnutý. Jednoduchý princíp, ktorý sa vám rýchlo dostane do hlavy. Levely, do ktorých postupujete sú stále viac náročné a neraz vás potrápia. Premyslieť si musíte hlavne to, v akom poradí budete po útvaroch skákať, aby ste rozsvietili všetky.

Light-It Up: Arkáda plná svetla, ktorá vám pomôže zahnať nudu

Ak to máme zhrnúť, hru Light-It Up sme si veľmi rýchlo obľúbili. Pekne zvládnutá grafická stránka v nás zanechala príjemné dojmy a samotná snaha dosiahnuť čo najvyšší level nás veľakrát zamestnala na dlhý čas. Takže ak aj vás tento titul zaujal, neváhajte si ho stiahnuť z Obchodu Play pomocou nášho widgetu. Hra je zadarmo, takže treba rátať s reklamami. Tie nám však vôbec neprekážali.

Verzia: 1.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.0
Aktuálna cena: Zdarma
13.1.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+