MojAndroid

LG pred niekoľkými dňami predstavil svetu svoje nové luxusné hodinky Watch Urbane. Novinka je založená na originále LG G Watch R s tým rozdielom, že ponúka nový dizajn aj digitálne ciferníky. Na MWC sa však máme dočkať aj ich LTE verzie, ktorá ale na rozdiel od tej klasickej, nebude mať v sebe operačný systém Android Wear.

LG má hodinky Urbane s LTE vybaviť novým operačným systémom, ktorý vyvíjal bok po boku s WebOS. Ten sa objavil aj na výstave CES na hodinkách, ktoré LG vytvoril pre Audi. Samozrejme, novinka má fungovať aj s Android smartfónmi, ide však vôbec o prvé hodinky s konektivitou LTE. S hodinkami od LG si tak zavoláte a dokonca je na nich funkcie, ktorá umožní rozhovor s viacerými účastníkmi naraz. Nechýba ani rýchle vytočenie čísla rýchlej pomoci len pomocou jediného tlačidla.

Spoločnosť v hodinkách myslela aj na výdrž a preto ich osadila 700 mAh batériou, čo je 1,7-krát viac ako v prípade G Watch R. Vo výbave nájdete aj NFC, inteligentnú peňaženku, ako aj senzory vrátane gyroskopu, akcelerometru, kompasu, atmosférického tlaku, srdcového pulzu a GPS. Watch Urbane s LTE sa ovládajú dvoma tlačidlami a jednou korunkou, ktorá je umiestnená v strede medzi nimi.

Podrobnosti o výbave, ako aj o samotnom operačnom systéme ostávajú stále zahalené rúškom tajomstva. Viac sa však dozvieme už čoskoro na výstave MWC v Barcelone.

Zdroj: verge

26.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+