MojAndroid

O systéme Android Wear 2.0 sme vás informovali už včera. Spolu s ním boli ale predstavené hneď dvoje nové hodinky od spoločnosti LG. Ide o dve podobné, no zároveň veľmi rozdielne zariadenia s inou výbavou a aj cenou.

LG Watch Style

Slovíčko “Style” v názve hodiniek v praxi znamená, že pôjde o hodinky na každodenné nosenie, narozdiel od športovo zameraných hodiniek LG Watch Sport. V skutočnosti sú Style základným modelom, ktorý bude plniť úlohu referenčného zariadenia nového systému Android Wear 2.0.

LG Watch Style

Hodinky ponúkajú procesor Snapdragon Wear 2100, 1,2″ P-OLED displej s rozlíšením 360×360 pixelov, čo znamená hustotu 299 PPI. Poteší aj odolné sklo Gorilla Glass 3. Hodinky majú aj štandardnú RAM s kapacitou 512 MB a 4 GB vnútornej pamäte. Batéria má kapacitu 240 mAh a podporuje bezdrôtové nabíjanie.

LG Watch Style disponujú pripojením k Wi-Fi a Bluetooth, no veľa ďalších možností pripojenia tú chýba. Sú ale odolné voči vode a prachu s certifikátom IP67. Zaujmú ale cenou, ktorá je na úrovni 249 USD.

LG Watch Sport

Model LG Watch Sport je už z trochu iného súdka. Ponúka väčší 1,38″ P-OLED displej s rozlíšením 480×480 pixelov a hustotou 348 PPI a rovnakým odolným sklom Gorilla Glass 3. Nájdeme tu ale výkonnejší procesor Snapdragon Wear 2100, RAM s kapacitou 768 MB a 4 GB vnútornej pamäte.

LG Watch Sport

Batéria má oveľa väčšiu kapacitu 430 mAh, no nájdeme tu aj oveľa viac funkcií. Okrem Wi-Fi a Bluetooth nechýba GPS, NFC pre platby s Android Pay a aj pripojenie k LTE. Z hľadiska senzorov poteší okrem klasického akcelerometru, gyroskopu a senzoru svetla skener srdcového tepu a barometer.

Hodinky tiež disponujú ešte vyšším stupňom odolnosti IP68. Tým a aj zaujímavejšou výbavou sú skôr vhodné pre športovcov, ktorí si ale za lepšie vybavený model priplatia. LG Watch Sprot sa totiž budú predávať za 349 USD.

Zatiaľ nemáme k dispozícii žiadne informácie o dostupnosti na Slovensku. V USA sa budú predávať v obchode Google, ako aj u operátorov AT&T a Verizon.

Zdroj: Android Police

9.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+