MojAndroid

Spoločnosť LG upravila svoju stratégiu vývoja zariadení a opúšťa platformu Windows, naopak, bude sa zameriavať na vývoj zariadení podporujúcich Android.

Spoločnosť LG prezentovala na Mobile World Congress len Android zariadenia a tak sa nemusíme čudovať, že svoju stratégiu zameria práve týmto smerom.

Po niekoľkých mesiacoch straty, v ktorej sa spoločnosť LG pohybovala sa jej podarilo opäť raz dostať do zelených čísel, čo spoločnosť LG povzbudilo a dohnalo k istému prehodnoteniu stratégie. Tieto plusové čísla sa môžu odrážať aj vďaka novej kolekcii Android zariadení, ktoré spoločnosť priniesla ako LG Lucid, LG Thrill 4G a ďalšie.

Stratégia zamerať sa na Android zariadenia je v tejto dobe najvhodnejším a najideálnejším riešením pre všetky spoločnosti, ktoré chcú vyvíjať smartfóny a tablety. Android je totiž v tejto chvíli istou zárukou úspechu, čo sa veľmi rýchlo môže odzrkadliť aj na ziskoch a hospodárskom výsledku.

Samozrejme, Android samotný nestačí a tak sa musia spoločnosti, prinášajúce smartfóny a tablety, zameriavať aj na vývoj zariadení po hardvérovej stránke, softvérovej stránke a samozrejmá je aj včasná zákaznícka podpora, ktorú používatelia, hlavne v mesiacoch Ice Cream Sandwich a aktualizácií softvéru, očakávajú.

Aktualizované 2.5.2012

Po včerajšom uverejnení správ na mnohých portáloch, že spoločnosť LG končí v spolupráci s Windows Phone, o čom sa vyjadril nemenovaný zdroj blízky spoločnosti LG, pre Korea Times, dnes prichádza stanovisko, ktoré upravuje predošlé vyhlásenie:

Nič z toho nie je pravda,“ začína stanovisko spoločnosti LG a ukončuje celú špekuláciu. „Naša spolupráca s Windows Phone stále pokračuje, len sa teraz viac sústredíme na Android, po ktorom je dopyt.

Zdroj: Korea Herald, WPCentral Foto: LG

2.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+