MojAndroid

Spoločnosť LG spolu so smartfónom LG G Pro 2 uviedla aj novú zabezpečovaciu funkciu Knock Code, o ktorej tvrdí, že je bezpečnejšia ako odtlačky prstov. Umožňuje totižto zariadenie odomknúť poťukaním na displej pomocou zvoleného vzoru. Táto funkcia však už čoskoro nebude exkluzívne dostupná len pre G Pro 2, ale aj pre ostatné zariadenia spoločnosti. Ako prvé ju majú získať smartfóny LG G2 a LG G Flex a to už v apríli.

Funkcia Knock Code má podporovať vzory zložené z 2 až 8 dotykov. Celkovo tak ponúka 86-tisíc rôznych kombinácií a spoločnosť dokonca vyslovila odvážne tvrdenie, že nová funkcia je bezpečnejšia a jednoduchšia na používanie než Touch ID od Applu. Ako funguje v praxi si môžete pozrieť na videu nižšie.

Zdroj: LG

26.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+