MojAndroid

Spoločnosť LG Display, divízia spoločnosti LG,  ktorá vyrába displeje pre všetky jej zariadenia, dnes predstavila 5 palcový displej, ktorý prináša do smartfónov revolúciu v rozlíšení obrazovky. Je to prvý displej, prednostne určený pre smartfóny, ktorý s rozmerom 5 palcov dosiahol Full HD rozlíšenie.

LCD displej spoločnosti LG je založený na technológii AH-IPS (Advanced High Performance In-Plane Switching) s rozložením pixlov s hustotou 440 ppi a rozlíšením 1920×1080 bodov. Pomer strán v širokouhlom formáte 16:9 poskytuje omnoho hustejšie rozloženie pixlov, ako to bolo v predchádzajúcich displejoch LG pre smartfóny.

„Smartfóny spoločnosti LG sú cenené za to, že dokážu priniesť skvelé zážitky z multimédií a s príchodm LTE zariadení sa zrýchlila aj možnosť komunikácie a prenosy veľkých súborov. Náš 5 palcový Full HD displej je preto významným prínosom pre mobilný trh,“ povedal Sang-Deok Yeo, technický riaditeľ a výkonný viceprezident spoločnosti LG Display. „S najväčším rozlíšením displeja pre smartfóny na svete, LG Display je stále o krok vpredu vo vývoji a prínose inovatívnych zobrazovacích technológií.“   

Novinka v podobe 5 palcového Full HD LCD displeja od spoločnosti LG Display by sa mala objaviť na trhu v priebehu druhej polovice tohto roku a prvýkrát bude predstavený tento displej na výstave SID 2012 Display Week v Bostone 4. júna.

Zdroj, foto: LG tlačová správ, PhoneArena, Engadget

28.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+