MojAndroid

Nosiť púzdro na smartfón v tvare pištole určite nie je ten najlepší nápad. A už určite nie na verejnosti, či dokonca na letisku, kde platia prísne bezpečnostné pravidlá a kontroly. Presvedčil sa o tom aj múž z Veľkej Británie, ktorý si takýto kryt zaobstaral na svoj iPhone. Čuduj sa svetu, na letisku ho zatkli a čelí aj viacerým obvineniam.

Polícia tvrdí, že v posledných mesiacoch zaznamenala rastúci trend používania takýchto krytov. Ľudia by si však mali uvedomiť, že je to skutočne ten “najhorší” nápad, ktorý komplikuje prácu bezpečnostných zložiek nielen pri kontrolách na letisku. Najmä dnes, keď je riziko teroristických útokov tak vysoké. Veľkí predajcovia, ako eBay a Amazon, už takéto obaly na smartfóny odmietli predávať. Podľa policajného hovorcu totižto ohrozujú život ich majiteľa, nehovoriac o tom, že vystavujú policajtov neľahkému rozhodnutiu, ako na podobné situácie reagovať.

Niektorí ľudia si neuvedomujú risk spojený s nosením takýchto replík na verejnosti. Každý, kto vlastní takýto typ zariadenia, by ho mal okamžite prestať používať,” hovorí policajný dôstojník.

iphone-gun-case

 

Zdroj: androidauthority

 

11.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+