MojAndroid

Výrobcovia Android zariadí sú v otázke aktualizácií svojich zariadení častokrát skúpi. Hoci niektorí z nich pristúpia na transparentnú hru a zverejnia dátumy aktualizácií pre jednotlivé modely, veľakrát ide iba o približné dátumy, napríklad Q2/2015. Rovnako to urobilo aj Lenovo, ktoré v druhom kvartáli tohto roka prisľúbilo aktualizáciu pre viacero svojich modelov. Druhý kvartál roka ale nastal a informácie o aktualizáciách neprichádzali. Až dodnes. Prvým smartfónom, ktorý dostane Android 5.0 Lollipop z dielne Lenova, bude Vibe X2. Aktualizácia je naplánovaná na 27. mája.

lenovo-vibe-x2-foto-3

Náš tip
RECENZIA | Lenovo Vibe X2 – unikátny dizajnom aj výkonom

Táto informácia pochádza priamo zo sociálnych sietí čínskeho výrobcu počítačov a mobilných zariadení. O aktualizácii pre ďalšie modely – A5000, A6000, P70, S90, Vibe Z2 a Vibe Z2 Pro – sa Lenovo zatiaľ nevyjadrilo. Počítame však s tým, že tieto mobilné zariadenia dostanú aktualizáciu s Androidom 5.0 Lollipop niekedy v letných mesiacoch. Uvidíme, či sa aktualizácie so slovenskou lokalizáciou omeškajú alebo budú dostupné hneď po predstavení v materskej Číne.

Zdroj: GSMArena

17.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+