MojAndroid

Lenovo VIBE P1 a P1m nájdu svoje uplatnenie najmä u náročnejších užívateľov, ktorí sú aktívni v práci aj osobnom živote. Novinky im poskytnú spoľahlivosť v oblasti výdrže batérie a možnosť pripojenia na sieť 4G LTE. Okrem výnimočnej výdrže batérie sú P1 a P1m vybavené manuálnym prepínačom pre šetrenie energie, ktorý optimalizuje chod zariadenia a predĺži životnosť batérie. Novinky sú vybavené aj funkciou OTG (On-The-Go) nabíjania, s ktorou môžu nabíjať ostatné zariadenia, ako napr. bluetooth slúchadlá alebo dokonca iný smartfón. Poháňané sú procesormi, ktoré zvládajú aplikácie, či hry a podporujú sieť 4G LTE pre rýchle pripojenie a prístup k online obsahu.

Lenovo Vibe P1 

VIBE P1 disponuje skutočne veľkou 5000 mAh batériou. Smartfón tak vydrží fungovať celý deň bez nutnosti nabíjania, a to aj v prípade skutočne náročných podmienok. Okrem manuálneho prepínača pre šetrenie energie, ktorý predlžuje výdrž batérie a tiež funkcie OTG (On-The-Go) nabíjania ponúka možnosť 24W rýchleho nabíjania, s ktorým sa batéria telefónu nabije na 100% za 2 hodiny a 40 minút, prípadne 15 minút nabíjania ponúkne 3 hodiny hovoru.

lenovovibeP1

Vo vnútri VIBE P1 nájdete osemjadrový 1.5GHz 64-bitový procesor Qualcomm Snapdragon 615. Na zabezpečenie rýchleho a neprerušovaného surfovania na internete podporuje okrem spomínanej siete 4G LTE aj 5G WiFi, prostredníctvom funkcie Wi-Fi Boost, ktorá zabezpečí lepšiu rýchlosť a dosah Wi-Fi pripojenia. Podporované je NFC, a viac pohodlia a lepšie zabezpečenie zariadenia zaručí zabudovaný skener odtlačkov prstov na hlavnom tlačidle.

vibeP1 vibeP1_2

Lepšiu kvalitu zvuku prináša Smart PA technológia. P1 má uzavretú zvukovú komoru pre lepšiu rezonanciu a lepšie basy pre všetky druhy multimediálnych požiadaviek. Smartfón je vybavený 13MP zadným fotoaparátom s PDAF technológiou rýchleho zaostrovania a 5MP selfie fotoaparátom s viacerými režimami fotenia a “skrášľovacími” prvkami.  VIBE P1 vás zaujme aj svojim dizajnom a štíhlym hliníkovým rámom (po stranách s hrúbkou len 4 mm). Rafinovane zaoblený kovový kryt ponúka lepšiu ergonómiu pri držaní smartfónu. Displej je vyrobený zo skla Gorillia Glass 3.

Lenovo Vibe P1m

Menší brat VIBE P1m využíva kapacitne menšiu 4000 mAh batériu s funkciou rýchleho nabíjania. Smartfón je pripravený aj na neočakávané situácie. Vďaka povrchovej úprave nano technológiou P2i je odolný voči ošpliechaniu vodou alebo rozliatemu nápoju.

vibeP1m

P1m nezaostáva ani vo výkone. Vo vnútri smartfónu sa okrem veľkokapacitnej batérie ukrýva tiež štvorjadrový 64-bitový procesor s frekvenciou 1,0 GHz, 2 GB RAM pamäte a 16 GB internej pamäte s možnosťou rozšírenia o 32 GB kartou microSD.

VIBE P1 je dostupný v platinovej a grafitovej šedej. P1m ponúkne dve elegantné prevedenia, ónyxovo čiernu a perleťovo bielu. Výkonnejšia novinka VIBE P1 štartuje na cene 349 EUR. VIBE P1m nesie cenovku 199 EUR.

vibeP1m_2

Viac informácií nájdete na stránke To najlepšie od Lenova.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Lenovo.

15.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+