MojAndroid

Spoločnosť Lenovo si uvedomuje, že ak chce naďalej konkurovať tým najväčším výrobcom smartfónov na svete, musí vyhovieť potrebám čo najväčšieho množstva ľudí. Výrobca tiež vie, že v kategórii vlajkových lodí má veľkú konkurenciu, no aj napriek tomu má vo svojom portfóliu zariadenia, ktoré dokážu konkurovať tým najlepším smartfónom na trhu. Okrem toho ale ponúka celý rad zariadení v ďalších kategóriách, kde chce zaujať aj dobrým pomerom ceny a výkonu. Jedným z takýchto zariadení je aj Lenovo Vibe K5 Plus, ktorý ponúka skutočne zaujímavé špecifikácie za veľmi priateľnú cenu.

Balenie – klasické bonusy od Lenova

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Hoci Lenovo Vibe K5 plus patrí do skupiny dostupných zariadení, Lenovo na svojom modeli nešetrilo a balenie vybavilo všetkými tými bonusmi, na ktoré sme zvyknutí. Elegantná farebná krabička po otvorení zaujme samotným zariadením. Pod ním sa ale nachádzajú ďalšie zaujímavé bonusy. Základom je microUSB kábel pre nabíjanie a prepojenie s počítačom. Nechýba ani nabíjací adaptér s výstupom 1 A, no tu sa ešte výbava v balení nekončí. Nájdeme tu aj slúchadlá a dokonca aj priloženú ochrannú fóliu a priehľadný plastový kryt, ktorý aspoň trochu ochráni konštrukciu vášho zariadenia. Vzhľadom na nízku cenu telefónu tak ide o skutočne zaujímavú výbavu, najmä, ak vezmeme do úvahy príslušenstvo, ktoré so svojimi zariadeniami ponúka konkurencia v tejto cenovej kategórii.

Konštrukcia a dizajn – náznak prémiovosti

Lenovo Vibe K5 Plus je pomerne nenápadné zariadenie, ktoré by v tejto cenovej kategórii teoreticky nemalo nijako vynikať konštrukčným spracovaním. Opak je však pravdou a pomerne vysoký dôraz na pekné spracovanie je neštandardný, čo veľmi oceňujeme. Tento fakt si ale uvedomíte až po tom, ako chytíte telefón do ruky. Na prvý pohľad ide o štandardný smartfón, pričom my sme mali na testovanie k dispozícii model v zlatom prevedení.

Lenovo Vibe K5 Plus Photo-2_out

Telefón má rozmery 142 x 71 x 8 mm a hmotnosť 142 gramov. V ruke sa ale drží pomerne dobre a jeho ovládanie by mali zvládnuť aj používatelia s menšími rukami. Vpredu sa nachádza pekný veľký displej, pod ktorým nájdeme nepodsvietené kapacitné tlačidlá. Na ich polohu si teda budete musieť chvíľu zvykať, no to nie je nič náročné a po niekoľkých dňoch používania už budete podvedome vedieť, kde sa ktoré tlačidlo nachádza. Hore nájdeme tradične reproduktor pre volania, prednú kameru a potrebné senzory.

Hlavné ovládacie prvky sa nachádzajú na pravej strane – pod dvojtlačidlom ovládania hlasitosti sa nachádza tlačidlo napájania. V hornej stene zasa nájdeme microUSB port a 3,5-milimetrový jack pre slúchadlá. Ľavá strana je úplne prázdna a v dolnej hrane je zasa umiestnený iba nenápadný mikrofón. V pravom dolnom rohu je takmer neviditeľná štrbinka, ktorá naznačuje, že zadný kryt je možné odobrať.

Lenovo Vibe K5 Plus Photo-3_out

A tak to aj v skutočnosti je. Zadný kryt ponúka logo spoločnosti v strede v hornej časti, dole je zasa umiestnené logo Dolby tesne nad reproduktormi. Kým logá a mikrofón pod fotoaparátom sú umiestnené v strednej časti krytu s matným prevedením, mriežky reproduktorov dole a šošovka fotoaparátu spolu s bleskom hore sú umiestnené v plastovej časti krytu s lesklým spracovaním. Tieto časti majú aj trochu iný farebný odtieň, vďaka čomu je dosiahnutá pekná symbióza farieb.

Lenovo Vibe K5 Plus Photo_out

Po odobratí zadného krytu sa naskytne pohľad na veľkú batériu, ktorá je tiež vymeniteľná. Nad ňou sa nachádzajú dva sloty pre microSIM karty a aj slot pre microSD pamäťovú kartu. Karty je ale možné vložiť až po odobratí batérie, čo je trochu škoda, no pri telefónoch s odnímateľným krytom to nie je nič nezvyčajné nie je nič nezvyčajné. Celkovo je konštrukcia na veľmi dobrej úrovni. Napriek plastovému spracovaniu sa telefón drží v ruke veľmi príjemne, až máte pocit, že ani nejde o plastový telefón. Zariadenie sa nešmýka, zadný kryt nezachytáva odtlačky a nečistoty a tlačidlá sú veľmi príjemné a responzívne, čo je pre pohodlné používanie potrebné.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
17.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+