MojAndroid

Lenovo je jednou zo spoločností, ktorá sa stále venuje aj tabletom. Nadšenie z týchto zariadení utícha a trh s nimi je momentálne značne oklieštený. Predstavované sú hlavne zariadenia nižšej triedy. Lenovo predstavilo ďalších 5 tabletov, ktoré budú zamerané na menej náročných zákazníkov, o čom svedčí aj odľahčená verzia operačného systému Android.

Lenovo Tab E7

Toto zariadenie je prvým s operačným systémom Android Go, ktoré potvrdzuje, že táto verzia systému nie je určená len pre smartfóny s 1 GB RAM a menej. Tablet obsahuje taktiež len 1 GB operačnej pamäte. Okrem neho disponuje 7″ displejom s rozlíšením 1200 x 600 pixelov. Poháňa ho štvorjadrový procesor MediaTek MT8167 a ponúka 16 GB vnútorné úložisko, ktoré je možné rozšíriť pamäťovými kartami microSD. Hlavný fotoaparát ponúka rozlíšenie 2 Mpix, predný dokonca len VGA (640 x480 pixelov). Batéria tohto zariadenia má kapacitu 2750 mAh a mala by vydržať 5 hodín prehrávania videa. Jeho cena je 69,99 USD (60 €).

Lenovo Tab E8

Tento tablet disponuje o trochu väčším displejom. Jeho uhlopriečka je 8″ a rozlíšenie sa zvýšilo na 1280 x 800 pixelov. O chod zariadenia sa stará procesor MediaTek MT8163B. Taktiež disponuje operačnou pamäťou 1 GB a 16 GB vnútorným úložiskom, ktoré je možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD. Zadný fotoaparát dostal rozlíšenie 5 Mpix, ten predný 2 Mpix. Zariadenie beží na staršom operačnom systéme Android Nougat. 4850 mAh batéria sľubuje výdrž 10 hodín pri prehrávaní videa. Cena tohto tabletu je 99 USD (86 €).

Lenovo Tab E10

Do rodiny tabletov od Lenovo pribudlo aj toto zariadenie. Obsahuje displej s uhlopriečkou 10″ a rozlíšením 1280 x 800 pixelov. Prichádza so štvorročným procesorom Snapdragonom 210, ktorý spolupracuje s 2 GB RAM. Veľkosť vnútorného úložiska je 16 GB a rozšíriť ho je možné pomocou pamäťových kariet microSD. Disponuje rovnakými fotoaparátmi ako jeho menší braček, model Tab E8. Lákadlom môžu byť dva stereo reproduktory, ktoré sa nachádzajú na prednej strane a ponúkajú aj funkciu Dolby Atmos. Lenov Tab E10 disponuje batériou s kapacitou 4850 mAh a beží na operačnom systéme Android Oreo vo verzii Go. Jeho cena bude na úrovni približne 130 USD (113 €).

Lenovo Tab M10

Lenovo Tab M10 obsahuje displej s uhlopriečkou 10″ a Ful lHD rozlíšením. Výkon zaisťuje procesor Qualcomm Snapdragon 450. Pre beh aplikácií je k dispozícii 3 GB operačná pamäť. Nechýba ani vnútorné úložisko s kapacitou 32 GB, ktoré je rozšíriteľné pomocou pamäťových kariet microSD. Toto zariadenie taktiež obsahuje stereo reproduktory na prednej strane a aj funkciu Dolby Atmos. Fotoaparáty sú znovu rovnaké ako v modeloch Tab E10 a E8. Tablet beží na plnej verzii operačného systému Android Oreo. Cena tabletu Lenovo Tab M10 zatiaľ nebola stanovená.

Lenovo Tab P10

Najvybavenejším predstaveným modelom je Lenovo Tab P10. Ten obsahuje 10,1 palcový displej s rozlíšením 1920 x 1200 pixelov, poháňa ho procesor Qualcomm Snapdragon 450 a veľkosť operačnej pamäte sa zastavila na hodnote 4 GB. Kapacita vnútorného úložiska je v tomto prípade 64 GB. Obsahuje dokonca 4 reproduktory, ktoré sa nachádzajú na prednej strane zariadenia. Nechýba ani skener odtlačkov prstov a batéria s kapacitou až 7000 mAh. Hlavný fotoaparát ponúka rozlíšenie 8 megapixelov, ten predný megapixelov päť. Zariadenie beží na operačnom systéme Androide Oreo. Cena tohto tabletu zatiaľ nebola stanovená.

Náš tip
Samsung predstavil nové tablety Galaxy Tab S4 a Tab A 10,5″

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+