MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá a fotoaparát: Dobré, s jedným veľkým prešľapom

Tablety sú už zo svojej podstaty určené na multimédiá. Bez špecifického príslušenstva bude komunikácia vždy jednoduchšia prostredníctvom vášho mobilu, no tablet so svojou veľkou obrazovkou exceluje práve pri práci s médiami. Tu hrá rolu hneď niekoľko faktorov, spomedzi ktorých je najdôležitejší displej a výkon.

V tomto smere nemá tablet Lenovo TAB4 10 Plus žiaden problém. Displej je veľký, jasný a farebný a je ideálny na prácu s akýmkoľvek multimediálnym obsahom. Ako sme už spomínali, aj výkonu má tablet dostatok a okrem bežných médií a videí si poradí aj s občasnou hrou. Displej je zároveň dostatočne veľký a detailný aj na prácu s dokumentmi, tabuľkami či prezentáciami, takže tablet využijete aj pri práci či štúdiu.

Pri smartfónoch, ale hlavne tabletoch však kladieme dôraz aj na vstavané reproduktory. Tie totiž na tabletoch budete využívať častejšie a radšej ako na smartfónoch. Výrobca tu má viac priestoru na použitie kvalitnejších reproduktorov a často sa tak aj stáva. Nie však v prípade novinky od Lenova.

Nájdeme tu dva stereo reproduktory, ktoré sú veľmi vhodne umiestnené na prednej hornej strane, kde ich pri bežnom uchopení tabletu nemáte šancu zakryť rukami. Žiaľ, reproduktory sú to veľmi nekvalitné. Prakticky každý telefón strednej a vyššej triedy, ktorý sme vyskúšali, hral lepšie ako reproduktory na tablete Lenovo TAB4 10 Plus. Zvuk z reproduktorov je tu plechový, nie príliš hlasný a skutočne mu chýba kvalita, a to aj napriek použitému systému Dolby Atmos.

To považujeme za vážny nedostatok tabletu. Bez ohľadu na to, čo s ním plánujete robiť, kvalitné reproduktory ocení prakticky každý používateľ. Poteší aspoň použitie 3,5mm jacku pre slúchadlá, vďaka ktorým môžete s tabletom využiť každý kvalitný headset, ktorý môžete použiť bez akejkoľvek redukcie.

Dôležitým faktorom multimediálnej výbavy je aj výdrž batérie, ktorá je v tomto prípade na výbornej úrovni, no podrobnejšie sa jej budeme venovať v samostatnej časti článku. Rovnako tak sme už spomenuli aj bohatú dávku predinštalovaných aplikácií, vďaka ktorým môžete využiť všetky multimediálne výhody tabletu okamžite po jeho prvom spustení bez toho, aby ste si museli aplikácie sťahovať z obchodu Play.

Lenovo TAB4 10 Plus ponúka aj predný a zadný fotoaparát. Vzadu nájdeme 8MP snímač a selfie si spravíte prostredníctvom 5MP prednej kamery. Podľa očakávania sú obe kamery nanajvýš priemerné a je viac než pravdepodobné, že váš smartfón ponúka o niekoľko tried lepšiu fotografickú výbavu. Aj preto budete fotoaparát na tablete Lenovo TAB4 10 Plus používať skôr na skenovanie dokumentov či prednú kameru na prípadne video konferencie, čo zvládne tablet bez väčších problémov.

Samotná kvalita fotiek naozaj nestojí veľmi za reč. V rôznych podmienkach sme mali problém s expozíciou, často sme zaznamenali rozmazanie aj pri dobrých svetelných podmienkach a aj samotné farby boli zväčša fádne a nevýrazné. Poteší ale aspoň blesk pri hlavnom fotoaparáte, ktorý môže slúžiť aj ako pomocné svietidlo.

Fotoaparáty sú tu tak skôr do počtu, no nepovažujeme to za mínus. Predsa len, fotografovanie tabletom je skôr výnimočná situácia a použitie slabších snímačov nie je vôbec v tejto kategórii zariadení výnimočné.

Konektivita a komunikácia: Skutočne mobilný tablet

Jednou z najväčších výhod tabletu Lenovo TAB4 10 Plus je určite podpora 4G pripojenia prostredníctvom SIM karty. Vďaka tomu využijete tablet aj na cestách a nemusíte stále myslieť na to, či bude mať ďalšie miesto Wi-Fi, alebo či vám vydrží batéria na telefóne, z ktorého si robíte Wi-Fi hotspot.

Okrem toho ale nechýba ani štandardné pripojenie Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac s podporou dual-band pripojenia, Bluetooth vo verzii 4.2, GPS a dokonca aj FM Rádio. Všetky formy pripojenia pritom fungovali veľmi dobre. Nemali sme problém s mobilným, ani Wi-Fi pripojením a bez problémov fungovalo aj GPS a Bleutooth.

Nezaznamenali sme žiadne nečakané straty signálu či iné zaváhania. Po tejto stránke tak tablet môžeme určite pochváliť, keďže v rozumnej cenovej kategórii ponúka aj mobilné internetové pripojenie, čo pri mnohých tabletoch ešte stále nie je štandardom.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
24.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+