MojAndroid

Servery a úložiská, pracovné stanice, stolové počítače, notebooky, ultrabooky a tablety. Až doposiaľ sa počet produktov z produkcie spoločnosti Lenovo na našom domácom trhu týmto končil. Počnúc dnešným dňom sa ale všetko mení – rodina Lenovo sa rozrastá o smartfóny a spúšťa na Slovensku predaj hneď štyroch modelov.

Očakávate od svojho smartfónu prístup k najnovším aplikáciám prostredníctvom systému Android a jedinečnú technológiu displeja? Alebo hľadáte kvalitný fotoaparát? Chcete čo najdlhšiu dobu hovorov? Hľadáte smartfón na dve SIM karty? Ak áno, sústreďte svoj výber na sériu A – dostupné smartfóny s jednoduchým používaním, alebo siahnite po štýlových smartfónoch so širokou škálou funkcií zo série S.

Smartfón Lenovo A536 – cenovo dostupný, univerzálny a predsa inteligentný

Štýlový smartfón Lenovo A536, ktorý je dostupný v čiernej alebo bielej farbe, kombinuje veľký 5″ FWVGA displej s najnovším operačným systémom Android™4.4 KitKat a štvorjadrovým procesorom. Najnovšia verzia systému Android™ posúva vďaka optimalizácii pamäte a zlepšeniu odozvy a presnosti dotykovej obrazovky výkon systému na vyššiu úroveň. Navyše, vďaka jeho prednej 2 Mpx a zadnej 5 Mpx kamere s automatickým zaostrovaním je snímanie fotografií a zaznamenávanie videí naozaj hračkou. Prostredníctvom pripojenia HSPA+ a rýchlosti preberania 21 Mb/s poskytuje smartfón A536 okamžitý online prístup k sociálnym sieťam, videám a hudbe. Jeden smartfón a dve telefónne čísla? V Lenovo už ani toto nie je problém – podpora dvoch SIM kariet je pre A536 samozrejmosťou rovnako tak, ako satelitom riadený modul GPS, ktorý spoľahlivo navádza aj bez prístupu k internetu. Alebo tiež Lenovo aplikácie SHAREit*, SECUREit* a SYNCit*.

A536
Smartfón Lenovo A536

Smartfón Lenovo A859 – ideálny pre fotografie a krištáľovo čisté videá

Aj druhý z dvojice smartfónov Lenovo A série sa môže pochváliť 5″ HD IPS displejom so širokými pozorovacími uhlami, vďaka čomu je vhodný na zdieľanie fotografií a sledovanie videí. Predný 1.6 Mpx a zadný 8 Mpx fotoaparát s automatickým zaostrovaním a bleskom je navyše skvelý na snímanie fotografií a video-hovorov. Štvorjadrový procesor modelu A859 s frekvenciou 1,3 GHz umožňuje lepší multitasking, ponúka plynulejší zážitok zo systému Android a eliminuje zasekávanie pri hraní hier alebo prehrávaní HD videa. Aj A589 dokáže prijať 2 SIM karty. Nadšených „filmárov“ ale zrejme viac poteší príležitosť na rozšírenie 8 GB ukladacieho priestoru až o ďalších 32 GB s kartou micro SD.

A859
Smartfón Lenovo A859

Smartfón Lenovo S850 – nádherný sklený dizajn a skvelá zábava

Model S850 charakterizuje štíhlosť (hrúbka len 8,2 mm) a ľahkosť (140 g) a navyše sa môže pochváliť nádherným skleným dizajnom, 5″ HD IPS displejom so širokým pozorovacím uhlom, štvorjadrovým procesorom (1,3 GHz) a dvoma fotoaparátmi s vysokým rozlíšením. Zadný 13 Mpx a predný 5 Mpx fotoaparát umožňujú snímať a ihneď zdieľať jedinečné momentky. K dispozícii je v ružovej, bielej a tmavomodrej farbe s možnosťou používania dvoch kariet SIM. Procesor v S850 minimalizuje zasekávanie pri hraní hier alebo prehrávaní HD videa a operačný systém Android™ 4.4 prináša úplne novú úroveň v rýchlosti a jednoduchosti písania SMS správ. Tento model navyše výrobca vybavil prémiovými aplikáciami SHAREit*, SECUREit* a SYNCit*.

S850
Smartfón Lenovo S850

Smartfón Lenovo S860 – mimoriadna výdrž batérie

Pamäť RAM s kapacitou 2 GB, štvorjadrový procesor, predný a 8 Mpx zadný fotoaparát s automatickým zaostrovaním, dve SIM karty, operačný systém Android 4.4 Kit Kat, predinštalované aplikácie Lenovo. Posledný zo štvorice smartfónov Lenovo S860 dokáže viac. Jeho batéria s obrovskou kapacitou 4000 mAh ponúka až 24 hodín nepretržitého hovoru v sieti 3G a 43 hodín v sieti 2G, k tomu až 40 dní aktívneho pohotovostného režimu. Telo zariadenia je kované z jediného kusa ľahkého brúseného hliníka, ktorý chráni smartfón nielen pred odtlačkami prstov, ale aj pred škrabancami. Veľký 5,3″ HD displej je vybavený technológiou IPS (in-plane switching), ktorá sa stará o takmer 180° pozorovací uhol. Úplnou novinkou je však možnosť nabíjania batérie iných zariadení pripojením k telefónu S860 prostredníctvom priloženého kábla USB On-the-Go.

S860
Smartfón Lenovo S860

Predaj modelov A536, A859, S850 a S860 bude na Slovensku realizovaný prostredníctvom obchodných partnerov spoločnosti Lenovo. Ako pri iných produktoch Lenovo, aj v prípade smartfónov, je ich definitívna podoba výsledkom snaženia viac ako 2000 návrhárov a konštruktérov, ktorí dbajú na to, aby svojim užívateľom ponúkli pridanú hodnotu. V prípade smartfónov Lenovo je to jednoznačne štýlovosť a špičkové prevedenie.

16.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+