MojAndroid

Spoločnosť Lenovo na výstave IFA 2018 v nemeckom Berlíne oficiálne uviedla aj svoje nové produkty na poli inteligentných domácností. Nové produkty budú navyše prepojené s radou inteligentných asistentov, a tak dokonale doplnia aj tú vašu inteligentnú domácnosť.

Na tejto berlínskej udalosti nám spoločnosť Lenovo predstavila aj nové produkty inteligentnej domácnosti.

Lenovo Smart Home | IFA 2018

V rámci produktov inteligentnej domácnosti sme si mohli na oficiálnom predstavení pozrieť aj Lenovo Smart Display. Toto zariadenie bolo v Severnej Amerike odhalené už pred niekoľkými týždňami a ponúka dotykovú obrazovku spolu s integráciou inteligentného Google Asistenta. Smart Display sa teraz dostane na nové trhy vrátane Veľkej Británie a Austrálie.

Medzi ďalšími produktmi nechýbala inteligentná žiarovka (Lenovo Smart Bulb), inteligentná zásuvka (Lenovo Smart Plug) a inteligentná kamera (Lenovo Smart Camera). Inteligentná žiarovka ponúkne farebnosť 2700K-6500K a svietivosť 800 lumenov, čo je ekvivalentom voči 60W. Ponúkne ovládanie na diaľku, prispôsobenie farby, ale aj jasu. K dispozícii bude od novembra 2018 za sumu približne 29,99 dolárov.

Inteligentná zásuvka by mala ponúknuť štandardné funkcie spolu s ovládaním a nastavením, podobne ako ostatná dvojica produktov, prostredníctvom aplikácie Lenovo Link. Tento produkt by mal byť dostupný takisto od novembra za sumu 29,99 dolárov.

Inteligentná kamera by mala ponúknuť 1080p záznam a prístup k živému prenosu na diaľku (cloudové riešenie). Nechýba vstavaný mikrofón a reproduktor pre prípadnú spätnú komunikáciu. Kamera bude zahŕňať aj nočné videnie pre možnosť záznamu aj za zhoršených svetelných podmienok. Cena tohto zariadenia sa očakáva na úrovni 99,99 dolárov so štartom predaja v prvom kvartálu budúceho roka.

Za pozvanie na výstavu IFA 2018 ďakujeme spoločnostiam Lenovo a Samsung.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Lenovo predstavilo 5 lacných tabletov aj s Androidom Oreo vo verzii GO
Náš tip
Motorola oznámila tlačovú konferenciu na 15. augusta v Číne. Čo predstaví?
30.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+