MojAndroid

Smartfóny a tablety sú medzi zákazníkmi stále žiadané a rast ich predajov ide na úkor počítačov. Potvrdzujú to aj čísla predaja najväčšieho výrobcu osobných počítačov na svete, spoločnosti Lenovo, ktoré ukazujú úspešný prvý štvrťrok a enormný nárast predaja mobilných zariadení.

Náš tip
TOP 5 výrobcov smartfónov na svete – podiel Samsungu a Apple sa zmenšil, darí sa Číňanom

Lenovo môže za úspešný prvý kvartál vo veľkej miere vďačiť práve mobilným zariadeniam. Spoločnosť v prvom kvartáli expedovala o 39% smartfónov a až o 67% tabletov viac ako v rovnakom období minulého roka. Vyjadrené v číslach, znamená to nárast o 15,8 milióna kusov smartfónov a 2,3 milióna tabletov. Medzi výrobcami smartfónov patrí Lenovu podľa analytickej spoločnosti IDC celosvetovo štvrté miesto a v tabletoch je dokonca na treťom, hneď za Apple a Samsungom.

Ako Lenovo uvádza vo svojej správe, prvý štvrťrok 2014 bol míľnikom aj z dôvodu, že prvýkrát vo svojej histórii predalo viac smartfónov ako počítačov (hoci aj u nich si udržiava vysoký trhový podiel, len tesne pod 20%). Niet divu, že v spoločnosti vládne pozitívna nálada a optimistické vyhliadky do budúcnosti. Yuanqinq Yang, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Lenova navyše očakáva v blízkej budúcnosti ešte lepšie výsledky v súvislosti s predpokladaným zotavovaním trhu s počítačmi a posunom trhu smartfónov od prémiových modelov smerom k mainstreamu. Lenovo chce tiež v tejto súvislosti ťažiť zo svojich akvizícií spoločnosti Motorola Mobility, ktorú kúpilo od Google minulý rok a serverovej divízie IBM, ktorá bola ohlásená v januári.

Zdroj: phonearena.com

14.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+